Design Stories, Uluslararası Tasarım Hikayelerine Ev Sahipliği Yapacak!

Design Stories, Uluslararası Tasarım Hikayelerine Ev Sahipliği Yapacak!

Louis Vuitton’un tasarımcısı Furniture İstanbul’a geliyor

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) iş birliğinde gerçekleştirilecek İstanbul Mobilya Fuarı (Furniture İstanbul), dünyaca ünlü tasarımcıları CNR EXPO Yeşilköy çatısında bir araya getiriyor. Finlandiya, İtalya, İspanya, Hollanda ve Fransa’dan Furniture İstanbul’a katılacak tasarımcılar,Design Storiesseminer etkinliğinde geleceğin dizaynları hakkında sunumlar yapacaklar.

Louis Vuitton World Wide’ındünyadaki mağazalarının ışıklandırmasını yapanRogier Van Der Heide’nın da aralarında bulunduğu, Philips, Littala Grubu, Swarovski, Nokia, Martela, Finlayson, Konecranes ve Lumene, Delpozo, Nurus, Caster, Nike, Paşabahçe, D-Hotel Maris, Hotel Sheraton, Hotel Mandarin Oriental, Hotel Kuum, Hotel Adam&Eve, Münih ve Bernhard Design gibi dünyaca ünlü markalaraçalışan tasarımcılar katılacağı seminerler yoğun ilgi görecek.

Tasarımın evrimvizyonundan tasarım çözümlerine kadar tasarımla igili pek çok konunun ve gelecekte tasarım trendlerinin masaya yatırılacağı seminerleri yaptıkları çalışmaları ile Shanghai Expo ve ISH–Frankfurt’da Tasarım ödülleri alanCersaie Bologna ve Salone del Mobile Milano’ya katılan, Elle Décor Uluslararası Ödülü, RedDot Tasarım Ödülü, Design Plus, Good Design Award, ADI Design Index, Alman Tasarım Ödülü, Chicao Athenaeum Ödülü, Young & Design, iF ödülleri gibi uluslararasıalanda bilinen ödüllere layık görülen tasarımcılar tarafından verilecek.

Design Stories seminerlerine katılacak tasarımcılar hakkında detaylı bilgiler:

Marco Paolelli & Sandro Meneghello

MeneghelloPaolelli Associati

Konu:Tasarım Çözümleri

On kez Red Dot Tasarım Ödülü, beş kez Design Plus, iki kez Good Design Award, dört kez ADI Design Index ödüllerini alan Marco Paolelli & Sandro Meneghello, dünya mobilya sektörü tarafından da yakından tanınmaktadırlar.

Mobilya sektöründe endüstriyel tasarımlar için stratejik danışmanlık yapan Sandro Meneghello ve Marco Paolelli, aynı zamanda Meneghello Paolelli Associati’nin de

kurucularıdır.

Her ikisi de, 2004’te Roberto Palomba ve Paolo Rizzatto’nun rehberliğinde Politecnico di Milano’dan mezun olduktan sonra 2005’den beri İtalyan ve uluslararası markalarla çalışarak bu markaların ürün tasarımlarına önemli ölçüde etki etmiş ve yön vermiştir

Pepe García

CULDESAC ™

Ünü İspanya’yı aşarak uluslararası bilinirliğe ulaşan Culdesac, bir tasarım stüdyosundan çok daha fazlasıdır. 2002’de Valencia’dakurulan CuldeSac, Swarovski, Delpozo, Nurus, Caster, Nike, Münih ve Bernhard Design gibi markalar için tasarımlar yapmaktadır.

Pepe García tarafından Bernhardt Design için hazırlanan Lladrós Re-Ciclos projesi, BonEstile’s Welcome sandalye ve Whisper sandalye en önemli projeleri içinde yer almaktadır. CuldeSac 2005 yılında, Lladró için hazırladığı labirent biçimindeki stant tasarımı ile Valencia International Furniture Fair (Valencia Uluslararası Mobilya Fuarı)’de En İyi İç Tasarım Ödülü’nü almıştır.

Piet Billekens

Foresee Design

Konu / Tasarımın Genel Evrim Vizyonu

1966’da Tilburg, Hollanda’da doğan, Piet Billekens 1989’da Eindhoven Tasarım Akademisi’nden onur derecesi ile mezun oldu. Tasarım kariyerine 1990 yılında Milano’da başladı. 2001’de Milan’da Foresee Design adlı stüdyosunu açtı; endüstri tasarımcısı, iç mimar ve tasarım danışmanı olarak İtalya ve yurt dışında çok sayıda firma için tasarladığı ürünlerinden ödüller kazandı.

Alejandra Blasco

Gandia Blasco

Valencia Politeknik Üniversitesi (UPV) Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olan Alejandra Gandia-Blasco, 2016 EDIDA Elle Décor Uluslararası Ödülleri’ne aday gösterildi.

Gündelik yaşam ve iletişim dillerini tasarımlarına yansıtan Alejandra Blasco halen, GANDIABLASCO SA’nın Yaratıcı İletişim Direktörlüğü görevini sürdürmektedir.

Rogier Van Der Heide

Zumtobel Group

Rogier, 20’den fazla bireysel tasarım ödülüne layık görüldü. Rogier’in Philips’deki tasarım ekibi, yenilikçi tasarım alanında, dünyanın önde gelen endüstri ödüllerinden biri olan iF Ödülleri ve Reddot Ödülleri ile 35 kez övgü aldı.

Rogier van der Heide, kamu ve ticari alanda tanınmış bir tasarımcıdır. Rogier, Ağustos 2014 yılına kadar Philips Aydınlatma Başkan Yardımcısı ve Baş Tasarım Görevlisi idi. 1 Aralık 2014’ten itibaren Avusturya’daki Zumtobel Grubu’nun Baş Tasarım ve Pazarlama Sorumlusu

olarak görev yapmaktadır.

Renzo Piano, Ben van Berkel, Rem Koolhaas, Zaha Hadid, Michael Graves, Cesar Pelli, Rob Krier gibi birçok mimar Rogier van der Heide ile çalışmaktadır.

Rogier; tasarım, ışık, iş dünyası ve stratejik tasarım konularında birçok konferans, sunum ve seminer vermiştir. Karanlığın güzelliği hakkında yaptığı ilham verici konuşması, 500.000’den fazla izleyici çekti.

Elisa Honkanen

Foster & Partners

Konu / Tasarım sürecinde denemenin önemi

Aslen Finlandiyalı olan Elisa Honkanen; İtalya’nın Milano kentinde Piero Lissoni, Fransa’nın Paris kentinde Patrick Norguet ve yakın zamanda David Chipperfield Architects Milan ofisiyle tanınmış tasarım stüdyolarıyla ortak çalışma deneyimi kazanmıştır.

Çalışmalarını Milano, Paris, Stockholm, Berlin ve Taipei gibi uluslararası mobilya fuarlarında sergiledi. Faces of Design Award 2010 ve 2012 yılında Interieur Tasarım Ödülleri’ni kazandı.

Adrien De Melo

Konu: El sanatları ve Tasarım

Paris’te yaşayan 1979 doğumlu Adrien De Melo “Mutlu Mimarlar”ın kurucu üyelerindendir.

Frank O. Gehry, Didier Fiuza Faustino, Adrien Rovero, Périphériques, Dan Graham, Daniel Buren, Subodh Gupta, Camille Henrot, Claude Levêque, Bertrand Lavier, Fate Attia, Michelangelo Pistoletto ve Peter Kogler, GPAA gibi tasarımcılar ile birçok projede işbirliği yapmıştır.

Federica Biasi

Federica Biasi, bir İtalyan tasarımcı ve Sanat yönetmeni.

2015 yılından itibaren Milan’da kendi tasarım stüdyosunu kuran Biasi, Amsterdam’da yaşadığı sürede kişisel stiline ilham kaynağı olan, resmi basitliğe dayanan bir estetik duygusu edindi. Mingardo, markasının pazarını genişletmesine yardımcı olan Federica Biasi, markayı ikonik ve rafine bir kimliğe kavuşturdu.

Birçok alanda farklı tasarım ödülleri kazanan Federica Biasi, yakın zamanda da Maison & Obiect’in Yükselen Yetenek Ödülleri için aday gösterildi.

Daniele Mingardo

Tasarım dünyasıyla 18 yaşında babasının atölyesinde tanışan Daniele Mingardo, 2013’te kendi atölyenin açarak kendi markası Mingardo’ya hayat verdi.

Mingardo; metallerin ön planda olduğu, buna genellikle ahşabın eşlik ettiği ev mobilyaları ve aksesuarları tasarlıyor.

Marco Truccolo

Marco Truccolo, İtalyan bir Mimar.

Mezun olduktan sonra La Biennale di Venezia’da, uluslararası sanat ve mimarlık fuarları düzenleyen Marco Truccolo, bu sayede mühendislik şirketlerinde Tasarım Yönetimi deneyimine de kavuştu.

2016’dan itibaren Mingardo ekibine katılan, dünyanın dört bir yanından çok sayıda mimar ve tasarımcıyla bir araya gelen Truccolo, kendini İtalyan tasarımının marka elçisi olarak görüyor.

Pekka Toivanen

Design Studio Muotohiomo

Shanghai World Expo 2010’da En İyi Expo Sergi Ödülü’nü alan Pekka Toivanen Finlandiya’da yılın tasarımcısı seçildi.

Muotohiomo’nun sahibi olan Pekka, iç tasarımın yanı sıra endüstriyel tasarımın da yaratıcı yönetmenidir. Pekka Toivanen, Iittala Grubu, Swarovski, Nokia, Martela, Finlayson, Konecranes ve Lumene gibi Finlandiya ve uluslararası şirketler için çeşitli tasarım ve iletişim projelerinde uzun bir kariyer sahibidir.

Mikko Laakkonen

Studio Laakkonen Ltd.

Aralarında Alman Tasarım Ödülü (2017), Türkiye Tasarım Ödülü (2016), Reddot Tasarım Onur Ödülü (2016), Chicao Athenaeum İyi Tasarım Ödülü (2016,2015 ve 2010), Muuz Uluslararası Ödülü (2014), Finlandiya Tasarım Ödülü, 2014 Yılı En iyi Tasarımcı Ödülü, Reddot: En İyinin İyisi Tasarım Ödülü’nün de bulunduğu birçok başarıya imza attı.

Tasarım dünyasına ürüntasarımı, konumsal tasarım, sanat yönetimi gibi hizmetler veren Mikko Laakkonen, Paşabahçe ile de 10 yıldır çalışmaktadır. Mikko Laakkonen, dünya genelinde pek çok marka ve müşterisine, ödüllü mobilya, sofra takımı ve aksesuar tasarlamaktadır.

1974 Finlandiya doğumlu olan tasarımcı, Kymenlaakso Universitesi Uygulamalı Bilimler Bölümünde mobilya tasarımı eğitimi aldıktan sonra Master derecesini Helsinki Sanat ve Tasarım Universitesi’nde tamamladı.

#tasarimcilar, #kymenlaaksouniversitesi, #furniture, #guncel

Comments are closed.