Emka Halı’dan yeni Bamboo serisi

Emka Halı’dan yeni Bamboo serisi

Emka Halı, tozu olmayan ve leke çıkma özelliği bulunan özel bir iple ürettiği yeni serisinin tüketicilerin beğenisine sunuyor. 2020 yılı ile birlikte iç piyasanın yanı sıra yurtdışına açılmayı hedeflediklerini belirten Emka Halı Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kandilli, yeni ürünlerini Avrupa ve Amerika bölgelerine göndererek ihracatı arttırma hedefinde olduklarını söyledi.

Öncelikle Emka Halı olarak ne kadar zamandır sektöre hizmet veriyorsunuz?

Kaliteli hizmet, müşteri memnuniyeti ve dürüst çalışma ilkelerini benimseyerek 2014 yılında kurulan markamız, genç ve dinamik kadrosuyla büyümesini sürdürmektedir. Emka Halı, eskiye dayanan sektör tecrübesiyle her geçen gün büyüyen ve gelişen halı pazarında yerini almış ve kısa sürede tercih edilen bir firma olmuştur. Müşteri istek, ihtiyaçlarını tespit ederek pratik ve uygun çözüm önerileri geliştiriyoruz. Sektörde kararlı bir duruşu olan markamız, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutarak hizmet vermeyi kendine ilke edinmiştir. Bu doğrultuda müşterilerimize en iyi ürün ve hizmeti sunabilmek için her geçen gün kendimizi yeniliyoruz.

Son koleksiyonlarınızdan bahseder misiniz?

Son oluşturduğumuz koleksiyon Bamboo serisi. Triko akrilik malzemelerden üretilen bu koleksiyondaki halılarımız, lazer kesim ile daha zarif bir görünüme kavuştu. Son trend renk ve desen uyumu olan Bamboo serimiz, tozu olmayan ve leke çıkma özelliği bulunan özel bir iple üretilmiştir.

İhracat çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Öncelikli olarak yeni serimizi iç piyasada tanıtmak istiyoruz. Bunun yanı sıra 2020 yılında ihracata yönelik polyester ürünlerden oluşan yeni koleksiyonlarımız olacak. Bu ürünü Avrupa ve Amerika bölgelerine göndermeyi düşünüyoruz. Bu bölgeler dışında yeni pazar ve ülke arayışlarımız devam ediyor. Fuarlar ve müşteri ziyaretleri ile bu ağımızı 2020 yılında daha fazla geliştirme amacındayız.

Son yılları ve 2020 yılını değerlendirmek gerekirse halı sektör ve markanız adına neler söyleyebilirsiniz?

Son yıllarda halı sektörünü iç pazarda değerlendirecek olursak sektör bir miktar daralmaya gitti. Bu dönemdeki ekonomik koşulların durağanlığı pazara etki etmiştir. Ancak Emka Halı olarak iç pazardaki payımızı Bamboo serisi ile geliştirip, Türkiye geneli 200 noktaya satış yapma hedefimiz var. 2020 yılında bu sayıyı artırarak iç pazar piyasasında ulusal bir marka olmayı hedeflemekteyiz.

Comments are closed.