Eren Saçak kısa sürede sektörde tanınan bir marka oldu

Eren Saçak kısa sürede sektörde tanınan bir marka oldu

2018 yılında kurulan marka iç piyasada ve yurtdışında birçok halı üreticisinin saçak ihtiyacını karşılıyor.

Sektörde yaklaşık 40 yıllık tecrübesiyle 2018 yılında saçak üretimine başlayan Eren Saçak, kısa sürede hızlı adımlarla büyümeye devam etti. Kısa süre içerisinde Asya, Ortadoğu ve Balkan ülkelerine ihracat gerçekleştirdiklerini söyleyen Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Özbağ, sektörü ve marka başarılarını değerlendirdi.

Öncelikle Eren Saçak’ın kuruluşundan bugüne kadarki sürecini anlatır mısınız?

Eren Saçak, seksenli yılların sonunda Anadolu’nun tekstil de önde gelen markalarından Özbağ Halı ve Özbağ Battaniye’nin, sanayi kültürünü çok iyi şekilde öğrenmiş ve tecrübe edinmiş neslinin devamı olan bir markadır. Firmamız aile şirketi olup 2018 yılında saçak imalatına başlayarak kısa zamanda piyasaya hakim oldu. Vizyonumuz daima müşteri memnuniyeti ve kalitedir. Bu memnuniyeti ve kaliteyi devamlılığı sağladığınız zaman başarıyı elde etmiş oluyorsunuz. Azim ve istikrarlı çalışmalarımız, Eren Saçak ailesi olarak bizleri mutlu ediyor. Bizde bu mutluluğumuzu tüm Eren saçak müşterilerimize paylaşıyor ve mutluluğumuza mutluluk katıyoruz.

Üretim kapasiteniz hakkında bilgi verir misiniz?  

Eren saçak her ay 30 ton saçak imalatı yapmaktadır. Bu üretim kapasitemiz zamanla çalışmalarımızın karşılığı olarak artacaktır. Bünyemizde çalışan tecrübeli personelimiz, firmamızı kalite bakımından üst seviyeye çıkarmaktadır. Makinalarımızda ürettiğimiz saçakların dışında el emeği ile örülen saçaklarımızda oluyor. Onları da kadın eli değerek taçlandırıyor ve kadın personellerimiz ile saçaklarımızda farklı boyut katıyoruz. Bu sayede halılarda çok güzel görüntüler sergiliyoruz. Bizim işimiz aşkımızdır. Biz işimize aşk ile sevgi ile bakarak onu halılarımızın vazgeçilmezi yapıyoruz.

Ürettiğiniz saçaklar ve özellikleri nelerdir?

Eren saçak olarak düğümlü saçak, örgülü saçak ve düğümsüz spor saçaklar yapıyoruz. Saçaklarda ilk önceliğimiz kaliteyi yakalamak. Gerek ipin kalitesi gerek ise makinadaki işçiliğin kalitesi iyi olmalıdır. Ürünlerimiz bazısı akrilik ipliklerden, bazısı polyester ve pamuk ipliklerinden yapılmakta olup tecrübeli personel ekibi tarafından boyahane kazanların da boyanıyor. Renklendirilmiş iplikleri siparişe göre üretim planlamasına alıyoruz. Siparişi bitmiş ürünler son derece özenle ambalajlanmış olarak müşterilerimize anlaşmalı lojistik firmalar ve kargo ile sevkiyatı gerçekleşiyor.

Hangi ülke ve bölgelere ihracat yapıyorsunuz?

Firmamız kısa sürede başarılara imza atarak Asya, Ortadoğu ülkeleri ve balkan ülkelerine ihracat yapmaktadır. Bu sayı her geçen gün artmakla birlikte, yeni yılda daha fazla ülke ve bölgeye ulaşma hedefindeyiz.

Makine halısı üretiminde Türkiye ve Gaziantep lider konumunda. Saçak üretiminde de bu durum geçerli mi?

Dünya üzerinde saçak denilince artık akla Gaziantep geliyor. Çünkü halıda Gaziantep bu liderliğini koruduğu gibi saçak imalatında da korumaya devam edecektir.

Son olarak neler eklemek istersiniz?

Eren saçak olarak rotamız her zaman doğru adımlar ile başarıya başarı katarak ilerlemektir. Önde gelen makina halı ve dijital baskı halı imalatçıları bizi zamanla daha iyi tanıyacaklar ve daha iyi anlayacaklardır. 2020 yılının hepimiz için hayırlara vesile olmasını ve bereketli bir yıl olmasını dilerim.

Comments are closed.