“Filback Halı Tabanı Kumaşı” halının kalitesini arttırıyor

“Filback Halı Tabanı Kumaşı” halının kalitesini arttırıyor

Abdioğulları tarafından üretilen “Filback Halı Tabanı Kumaşı” duvardan duvara halı üreticileri için sunduğu avantajlar ile dikkat çekiyor.

Temelleri 1963 yılında Abdi Sütcü tarafından atılan Abdioğulları Plastik Ambalaj Sanayi A.Ş’nin 6 tesisinde yaklaşık 1100 işçi istihdam ediyor. Firmanın Yönetim Kurulu Üyesi olan  Salih Sütcü, aynı zamanda Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Firmanın ürün gamında, birçok endüstriyel ve tarımsal ambalaj malzemeleri yer alıyor. Ürünleri arasında PP ve PE’den imal edilen un, yem, kömür, çimento, alçı, kireç çuvalları gibi ürünlerin yanı sıra sebze ve meyvelerde kullanılan torbalar da var. Firma son olarak 5 yıl önce kurduğu 6. fabrikası ile “FİLBACK”  markası “Halı Tabanı” üretmeye de başladı.

Kumaşta 5.40 metreye kadar üretim mümkün

FİLBACK’in tüfte halı üreticileri için önemli bir ürün olduğunu vurgulayan Sütcü, taban kumaşının; halının kalitesine, dokuma deseni, mukavemeti ve boyutsal kararlılığı ile doğrudan etki ettiğini belirtti. Salih Sütcü, kullandıkları teknolojilerin 2.12 metre, 3.86 metre, 4.18 metre gibi standart enlerin yanında 5.40 metreye kadar enlerde kumaş üretimini mümkün kıldığını ifade etti.

FİLBACK ile kullanıcılar avantajlı!

Sütcü, FİLBACK doğru rulo uzunluğu, güçlü kenarı ile kullanıcıya temel avantajlar sunuyor. Tufting sırasında iğne saptırmayı önlemek için tek ve çift fibrilizasyon alternatifi de sağlıyor. Optimal rulo uzunluğu ve rulo çapı ile nakliyede de tüketiciye üstünlük kazandırıyor” dedi.

Halı tabanında fuarın gözdesi, FİLBACK

Almanya’nın Hannover kentinde Ocak ayında düzenlenen ve dünya halı sektörünün en gözde fuarları arasında yer alan “Uluslararası Domotex Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’na dördüncü kez katılan Abdioğulları A.Ş. 4 yıl önce üretime başladığı “FİLBACK” markasıyla, ürettiği halı tabanı kumaşı, temsilcilerinin büyük ilgisini çekti.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden yüzlerce sektör temsilcisinin yanı sıra Türkiye’den de 100’ün üzerinde firmanın katıldığı fuar, alıcı ve satıcı halı firmalarını bir araya getirdi. Domotex Halı Fuarı’nda üçüncü kez stant açan Abdioğulları; duvardan duvara halıların, banyo tekstili ürünlerinin ve suni çim halıların üreticilerinin önemli bir girdisi olan FİLBACK halı tabanı kumaşını sergiledi.

Yeni yıl ile ihracat çalışmaları hızlanıyor

Yurt içi ve dışındaki mevcut müşterilerinin yanı sıra farklı ülkelerden gelen yeni müşterilerine tanıtım yapan Abdioğulları, fuardaki görüşmeleri ile yeni pazarlara göz kırptı. Salih Sütcü, verimlilik ve üretim olarak halı tabanı kumaşında Avrupa’nın en son teknolojisini kullandıklarını belirtti. Sütcü, 5 yıl önce yaptıkları yatırımlarla piyasaya sürdükleri ürünün iç ve dış piyasada müşterilerinin beğenisini toplayan Filback’ın bu yıl ihracat çalışmalarını daha da hızlandıracaklarını ifade etti.

Abdioğulları başarıdan başarıya koşuyor

İstanbul Sanayi Odası’nca (İSO) her yıl açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşları listesindeki yerini 462.sıradan 448.sıraya taşıdı. Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş’ye bağlı Filpa Ambalaj ve Dış Ticaret A.Ş, başta Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 4 kıtada yer alan 40 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla, geçtiğimiz günlerde açıklanan Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Türkiye’nin en başarılı ilk 1000 ihracatçı firması listesinde, ilk 500’deki yerini  397. Sıradan 375. sıraya yükseltmiştir.Ekonomist Dergisi’nin her yıl Türkiye Ekonomi Bankası işbirliği ile gerçekleştirdiği “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” araştırmasında, 130. Sırada yer alıyor.CRIF ve Dun & Bradstreet ve Fortune Türkiye Dergisi işbirliği ile belirlenen “Fortuna 500” listesinde de 368. sırada yer alıyor.Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından hazırlanan Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi listesinde de yer alıyor.Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu ve Londra Borsası işbirliği ile hazırlanan Türkiye’nin “En Parlak” 100 şirketi arasında yer alıyor.

 

#Fiilback, #Halı, #HalıTabanıKumaşı, #SalihSütçü

Comments are closed.