Halılarda modernleşme rüzgârı!

Halılarda modernleşme rüzgârı!

Geometrik desenlerin hakim olduğu tasarımda, halılarda modernleşme rüzgarına kapılıyor. Dekoratif halıların son yıllarda popüler olmasından olsa gerek, klasik halıların yanında artık daha modern çizgilerde halılar da evlerde boy göstermeye başladı. Bununla birlikte tasarımda dijital baskının her türlü motif ve desenleri halı üzerine resmedebilmesi tasarımda özgürlüğü getirdi. Bu yıl floral desenler, sulu boya etkisi ve pastel renkler halılara yeni bir boyu getiriyor. Dekorasyonda gördüğümüz yeşil, mavi, hardal sarısı ve turuncudan kahveye birçok farklı tonu halı tasarımlarında da görüyoruz. Halılarda sade desenlerin yanında uyumlu birden fazla tonun dansına da şahit olacağız. Fakat renk skalasında su yeşili diğer renklerden biraz daha sıyrılarak sezonun baş tacı…

Zamansız trend diyebileceğimiz retro dönüşler de yine sezonun en dikkat çeken trendleri arasında yer alıyor. Mobilya ve ev tekstilindeki tüm trendler halıya yansıtılırken aslında biraz hafifleştirilip daha soft bir şekilde yansıyor.

Banyo ve dijital baskı halılarında bu sezon marin, yaprak, hayvan figürleri ve çiçek desenlerini bolca göreceğiz. Sonbaharın soğuk havası sıcacık halılar ve renkli aksesuarlarla kırılıyor.

#halı, #modern

Comments are closed.