Lamira Tekstil, halı saçağında rüştünü ispatlıyor

Lamira Tekstil, halı saçağında rüştünü ispatlıyor

Müşterilerine maksimum fayda sağlamayı ilke edinen Lamira Tekstil, iç piyasada yakaladığı marka bilinirliği ile dikkat çekiyor.

Lamira Tekstil 2015 yılında faaliyet hayatına başladı. Uzmanlık alanını halı saçağı üzerine kuran firma, Gaziantep’te üretim faaliyetlerini sürdürüyor. Kurulduğu günden bu yana kaliteli ürün sunmayı ve müşteri memnuniyetini sağlamayı hedefleyen marka, kısa zamanda iç piyasada önemli bir marka bilinirliği yakaladı. İlk etapta halı saçağı üretimiyle işe başlayan Lamira, kısa zamanda gelen talepleri karşılayabilmek adına üretim parkurunu ve ürün hacmini arttırdı. Türkiye’nin birçok noktasında halı üretimi yapan firmalarla çözüm ortaklığı gerçekleştiriyor.

Lamira Tekstili ve faaliyetlerini daha yakından tanıtmak adına, sorularımızı Lamira Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaplan’a yönelttik. Ufak adımların ardından emin ve hızlı adımlarla ilerledikleri şu dönemde ilk olarak bu sürece nasıl geldiklerini merak ediyoruz. Mustafa Kaplan, bize markanın net hedefler çizerek, önce doğduğu topraklarda kendini ispatlamasının büyük avantaj sağladığını anlatıyor ve şöyle devam ediyor; “Kuruluş tarihimiz 2015 yılıydı. Bugün 2 yıla çok şey sığdırdığımızı görüyoruz. İstikrarlı çalışma, içinde bulunduğumuz sektörü iyi analiz etme ve net hedeflerle adım atma bize bu yolda başarıyı getirdi. Önce iç piyasada markayı, sunduğumuz ürünlerin kalitesini tanıttık. Böylelikle müşterilerin nezdinde de bir güven aşıladık. Sonrasında işin yurtdışı ayağına eğilim gösterdik. Her geçen gün ürünleri geliştirerek, çeşitliliğini arttırdık. Bugün halı saçağı ve mifer boru üretimi yapıyoruz.”

d33

Full entegre bir tesiste üretim faaliyetlerini gerçekleştirdiklerini de belirten Kaplan, halı saçağında yıllık 400 ton üretilirken, mifer boruda ise yıllık 600 ton üretildiğini ifade etti.

Amaç kaliteli ürünü müşteri ile buluşturmak!

Müşteri memnuniyeti konusuna hassas yaklaşan marka, ürettikleri ürünlerden müşterilerin maksimum fayda sağlamasını amaçlıyor. Lamira Tekstil, çalıştıkları firmaları daha iyi noktalara taşımak için kendini sürekli geliştirerek, Ar- Ge tarafına ağırlık veriyor.

Halıyı gösteren ve süsleyen en önemli unsur olarak dikkat çeken saçağın, daha fazla nasıl farklı kullanılabileceği üzerinde araştırmalar gerçekleştiriliyor. Bu noktada markanın çizgisini ve dinamizmini daima korumak için yapılan çalışmalara önümüzdeki yıllarda da ağırlık verilecek.

d32

Rus pazarı önemli…

Lamira Tekstil markasında üretilen ürünlerin yüzde 90’ı iç piyasa ulaşırken, yüzde 10’luk bir kısmı yurtdışına ihraç ediliyor. İhracat kısmına da önem verdiklerini ifade eden Mustafa Kaplan, Fas, Belçika ve Amerika’ya ihracat yaptıklarını sözlerine ekliyor.

Rus pazarının da önemli olduğunu belirten Kaplan, “Rus pazarı bizim için stratejik bir noktadır. Eskisi kadar satış gerçekleştirilmese de uzun vadede düşünüldüğünde es geçilemeyecek bir pazar… İyi bir risk analizi yapıldıktan, pazarı iyi tanıdıktan sonra mutlaka yer alınması gereken bir pazar olduğunu düşünüyorum” dedi.

#lamira, #tekstil, #halı

Comments are closed.