Rice renkli ürünleri ile artık Türkiye’de!

Rice renkli ürünleri ile artık Türkiye’de!

Mağaza-Kafe konseptiyle Danimarka’nın iddialı markası Rice, dekorasyonda zamansız trendin kapılarını açıyor.

Dekorasyon dünyasında kolay kırılmaması ve uzun ömürlü olması ile dikkat çeken melamini Rice’ın renkli tasarımlarıyla farklı bir şekilde yorumlayan marka, dekorasyondaki zengin ürün grubunun yanında farklı konsepti ile de dikkatleri üzerine çekti. Dünyada oldukça yaygın bir trend olan mağaza-kafe konseptini Türkiye’ye taşıyan Rice, şu günlerde Zorlu’da açtığı ilk mağazanın heyecanını yaşıyor. İlk günden müşterinin radarına giren markayı Rice Türkiye Distrübütörü Çiğdem Akar ile konuştuk. Tasarımda farklı kültürlerin zenginliklerinden beslenen marka, dekorasyonda kendine has çizgisi ile iddialı bir giriş yapıyor.

Markanın kendini tanımladığı motto ‘eğlenceli ve göz alıcı tasarımlardiyebilir miyiz? Markayı bize en iyi anlatacak değerler nelerdir?

Tabi ki diyebiliriz. Markanın ana teması zaten eğlenceli, basit ve fonksiyonel ürünler üzerine kuruludur. Her zaman insanların hayatına renk katmaya ve ürünlerimizi kullanan insanların enerjilerini yükseltmeye çalışıyoruz. Her yıl hazırlanan iki koleksiyonu oluyor Rice’ın, bunlar da Danimarkalı ve Hollandalı illüstratörler tarafından tasarlanıyor. Daima farklı olanı sunmak için tasarımlarda özel renkler ve desenler kullanılıyor. Aynı zamanda ürünlerimizin yüksek standartlarda ve BPS’sız üretilmesi konusunda asla taviz verilmiyor.


Türkiye’de yeni olan mağaza ve kafe konseptini nasıl bir arada sunuyorsunuz?

Dünyada oldukça fazla yaygın bu konseptin ülkemizde ilklerinden biri olmanın keyfini yaşıyoruz. Günlük taze üretilen yiyeceklerimiz, tatlılarımız ve farklı kahvelerimiz ile müşterilerimize alışverişlerinden sonra keyifli bir mola verdirmeyi çok seviyoruz. Henüz daha çok yeni olmamıza rağmen alışverişi yaptıktan sonra sadece kahve ve tatlılımızı yemek için uğrayan müşterilerimiz de olmaya başladı. Özellikle sadece bize özel Rocky Road tatlımızın şimdiden müdavimleri bile var. Teras alanımızın olması da güzel havaların tadını çıkarmak için birebir.

Dekorasyon alanında bünyenizde hangi ürün grupları yer alıyor?

Koleksiyonlar genel olarak melamin etrafında şekilleniyor diyebiliriz. Melaminin yanında da cam ve seramik mutfak eşyaları, el yapımı raffia sepet ve kutular, emaye kupalar, ev tekstil ürünleri, dekoratif objeler, mobilya ve kırtasiye ürünlerimiz var. Bunlara ek olarak çocuklara özel gıda saklama kutularından, sevimli tabak ve bardaklara hatta oyuncaklara kadar değişen geniş bir koleksiyona da sahibiz.

Rice markasında Danimarka kültüründen izler bulmak mümkün mü? Franchise ile 45 farklı ülkeyle buluşan marka, başka hangi kültürlerden ilham alıyor?

Markanın sahibi ve yaratıcısı Charlotte Guéniau, sıkça gerçekleştirdiği seyahatleri sayesinde tüm dünyadan ilham alıyor diyebiliriz. Örneğin Mallorca ve İtalya, 2017 bahar ve yaz koleksiyonun temelini oluşturdu. Dünyadan ve renklerinden esinlenerek RICE’ı karakterize eden bu tasarım ruhunu çok seviyoruz.

Rice ürünlerini cazip kılan ayrıcalıklar ve farklılıklar nelerdir?

Rice, farklı, renkli, eğlenceli ve kullanışlı… Tüm bu sıfatlarının da içi dolu dolu, bu da markayı cazip kılıyor. Rice renkleri ile her yerde karşılaşamazsınız. Özellikle melaminde hem tasarım hem de kalite olarak rakipsiz. Ülkemizde geçmişte kullanılmış olan bu materyal Rice ile birlikte oldukça farklı şekillenmiş. Hiçbir üründe BPA olmaması, tüm ürünlerin bulaşık makinesinde yıkanabilir olması, kırılma ihtimalinin çok az olması , renk ve desenlerini ise neredeyse hiç kaybetmemesi ürünü oldukça öne çıkarıyor. Özellikle melamine dair tüm geçmiş fikirlerimizi Rice tüm bu özellikleri ile yeniden şekillendirecek. Bu konuda iddialıyız!

Türkiyede franchising almak isteyen girişimcilerde aradığınız kriterler nelerdir?

Bunu söylemek ve anlatmak için henüz çok erken. 2018 yıl ortasında bu çalışmalarımız hayata geçmiş olacak, biz de bu arada ülkemizde Rice’ı olabildiğinde fazla tanıtıyor olacağız. Ama tabii değişmez ve değişmeyecek kriterimiz RICE markasına inanan, kullanmaktan keyif alan, heyecanlanan, markamızı güvenle teslim edeceğimiz tüm girişimciler ile çalışmaktan mutluluk duyacağız.

Türkiyedeki ilk mağaza Zorlu Centerda kapılarını açtı. Sonrası için Türkiyede hangi lokasyonda mağaza açmayı planlıyorsunuz? İstanbul dışında Türkiyedeki İzmir, Ankara ve Antalya gibi farklı metropollerde mağaza açma planınız var mı?

Bu konu gündemimizin ilk sırasında yer alıyor. Bizim arzu ettiğimiz gibi açılmamızın üzerinden çok kısa süre geçmesine rağmen müşterilerimizden de bu yönde oldukça fazla talep alıyoruz. Ülke distribütörü olarak kendi mağazalarımızı açacağımız gibi franchise ağımızla da Türkiye’nin her yerinde ulaşılır olmayı hedefliyoruz.

2018 yılına yönelik hedefleriniz nelerdir?

Özetle, Rice ile tüm ülkemizi tanıştırmak, ürün çeşitliliğimizi tanıtmak, özellikle melamini anlatmak, online satışa başlayarak herkese ulaşmak ve bayi ağımız için çalışmaları hayata geçirmek diyebiliriz.

#rice, #renkliurunler, #cigdemakar

Comments are closed.