White Mill Cafe modern dekorasyonu ile her mevsim renkli

White Mill Cafe modern dekorasyonu ile her mevsim renkli

Şık ve huzur veren atmosferinde, birbirinden güzel sunumlarıyla, doyurucu ve lezzetli porsiyonlarıyla, kahvaltı-yemek-kokteyl keyfini sürmek isteyenlerin adresi White Mill Cafe, bir süre önce misafirlerini Akaretler Sıraevler’deki yeni adresinde ağırlamaya başladı. White Mill Cafe, “Comfort Food” konseptli mutfağının yanı sıra dekorasyonundaki göz alıcı detaylarla da adından söz ettiriyor.

Günün yorgunluğunu sağlıklı yemek ve iyi müzik eşliğinde atmak isteyenlerin Cihangir’deki uğrak noktası White Mill Cafe, kısa bir süre önce Akaretler Sıraevler’de kapılarını yeniden açtı. Şık ve huzur veren atmosferinde, yaratıcı sunumları ve doyurucu porsiyonlarıyla adından söz ettiren mekân, modern çizgilerle dekore edilen salonlarında ve geniş bahçesinde, yemyeşil ağaçların gölgesinde misafirlerine keyifli anlar yaşatıyor.

Baharın tadını bahçede çıkarın

İki eski arkadaş olan turizmciler Senem Cimilli Gürler ve Özlem Özgür Bükülmez tarafından kurulan White Mill Cafe, modern çizgiler ışığında ev konforu sunan dekorasyonuyla da adından söz ettiriyor. Cihangir’de bahçesi ile de hafızalara kazınan cafe, yeni adresindeki geniş ve yemyeşil bahçesi ile gönülleri fethediyor. Gürler ve Bükülmez’in ortak zevklerinin bir harmanından oluşan dekorasyonda ana tema ilk günden bu yana misafirleri ev konforunda ağırlayabilmek. White Mill’in imzası olan ‘ev konforu’ Cihangir’den Akaretler Sıraevler’e taşınırken değişmeyen en önemli özelliği. Akaretler’in tarihi ev mimarisi de bu dekorasyon temasının önemli detaylarından. Bunun yanı sıra White Mill Cafe, yeni lokasyonunda misafirlerini dev, pembe çiçeklerle karşılıyor. Mekânın ikonik pembe çiçekli duvarı henüz ilk günden misafirlerimizin büyük beğenisini kazandı. Sanatçı Antonina Gocharova tarafından cafe’nin bir duvarına resmedilen büyük pembe çiçekler pek çok fotoğraf karesine de renk katıyor. Taş duvarların doğal görünümünün korunduğu cafe’de hemen hemen tüm duvarlarda renkli bir sanat eserine rastlamak mümkün. Yağlı boya tablolar, varaklı dev aynalar ve bu atmosfere uyumlu diğer aksesuar adeta White Mill’in lezzetleriyle bütünlük sağlıyor ve misafirlere özel bir deneyim yaşatıyor. Büyük pencerelerden içeri sızan gün ışığı ise içerde vakit geçirmek isteyenlerin gününü aydınlatıyor.

White Mill’in lezzet üçlüsü kahvaltı, yemek ve kokteyl 

“Comfort Food” konseptiyle beğeni toplayan lezzetler sunan White Mill, menüsüne bahar aylarına yakışır lezzetler de ekledi. White Mill Cafe’nin mutfağı ilk günden bu yana başarılı Şef Muammer Güngör’e emanet. Şefin sunduğu klasik White Mill lezzetlerinin yanı sıra semt pazarından temin edilen taze otlarla yapılmış narenciye soslu ot salataları, baharlık malzemelerle hazırlamış taco çeşitleri, özel White Mill reçetesi ile hazırlanan hafifletilmiş falafel ve anne eli lezzeti taşıyan, her gün değişen zeytinyağlı lezzetler baharın favorileri arasında. Elbette White Mill klasiği olan kokteyllere de yeni tatlar eklendi. Taze meyvelerle hazırlanan kivi ve cin karışımından doğan Clever Kivi, karadut, böğürtlen gibi orman meyveleri ve votkanın ferahlatan lezzet buluşması Gypsi, hibuskus ve aperollü kokteyl çeşitleri ise bahar aylarının favori kokteyllerinden.

White Mill Cafe, ev konforunda sunduğu gastronomik deneyimlerin yanı sıra yeni adresinde misafirlerine farklı sürprizler de yaşatıyor. Gece 01:30’a dek açık olan mekân; Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi akşamüstü başlayan ve geç saatlere kadar devam eden DJ performanslarıyla ve özel günlerde düzenlenen sokak partileriyle Akaretler’in ruhuna renk katıyor.

Comments are closed.