Yatağınız güvenli mi?

Yatağınız güvenli mi?

brnyatak“Dünyanın en rahat yeri” sloganıyla çıktığı yolda 60’tan fazla ülkeyi rahat ve sağlıklı uykuyla tanıştıran BRN Yatakları, “tekstilde güven” anlamına gelen Oeko-Tex sertifikasının sahibi oldu.

Uykunun rahat ve konforlu geçmesinin yanında sağlıklı olmasının da çok önemli olduğunu vurgulayan BRN Yatakları Genel Müdürü Berna İlter, tekstil ürünlerinin sağlığa uygunluğu konusunda dünya çapında standart bir test ve sertifikalandırma sistemi olan Oeko-Tex 100 standardı sertifikasının da “sağlıklı ve güvenli ürün” anlamına geldiğini bildirdi.

“Dünyanın en rahat yeri” sloganıyla çıktıkları yolda 60’tan fazla ülkeyi rahat ve sağlıklı uykuyla buluşturduklarını anımsatan İlter, “Sağlıklı uykunun yolu kanserojen boyalar kullanılmadan, alerji ve astım gibi hastalıklara davetiye çıkarmayan, güven veren yataklardan geçiyor. Biz de BRN olarak özel önem verdiğimiz sağlıklı uyku konusunu Oeko-Tex sertifikası ile bir adım daha ileri taşıyoruz. Dünya çapında kabul edilen Oeko-Tex 100 standardı sertifikasına sahip olarak, Avrupa Kalite Standartlarında sağlıklı yatak ürettiğimizi kanıtlamış olduk” dedi.

-Oeko-Tex sertifikası nedir?

Oeko-Tex 100 Standardı tekstil ürünlerinin ilgili tüm işlem aşamalarında ham maddelere, ara ve nihai ürünlere yönelik dünya çapında standart bir test ve sertifikalandırma sistemidir. Zararlı madde testleri, kanunlarla yasaklanmış ve yönetmeliklerle düzenlenmiş maddeleri, sağlığa zararlı kimyasalları ve önleyici sağlık önlemleri ile ilgili parametreleri kapsayan sertifika, “Tekstilde Güven” sloganı ile tüm dünyada sorumlu tekstil üretimini, emniyeti ve şeffaflığı belgeliyor.

Comments are closed.