47. CIFF Guangzhou 2021 muhteşem bir başarıya imza attı!

47. CIFF Guangzhou 2021 muhteşem bir başarıya imza attı!

Çin Uluslararası Mobilya Fuarı (CIFF) bütün beklentileri fazlasıyla karşıladı. Katılımcıların sunduğu yenilikçi çözümler ve tasarımcılar tarafından tüm yaşam ve çalışma ortamlarının kalitesini geliştirmek için önerilen trendler, sektör profesyonellerine ilham vermek ve karşılaşma, iletişim ve paylaşım anları oluşturmak için CIFF tarafından düzenlenen etkinlikler, konferanslar ve organizasyonlar hem Çin pazarını hem de küresel ticareti sürdürmeyi amaçlayan somut bir ‘tek durak’ iş platformunun tümü, CIFF Guangzhou 2021’in inanılmaz başarısının temelinde yer alıyor.

Rakamlar en doğruları söyler. Ziyaretçilerin sayısı pandemiden önceki CIFF Guangzhou 2019’a kıyasla, % 20,17’lik bir artışla iki aşamadan fazla gerçekleşti. Bu kadar zor zamanlarda bu büyüklükte bir artışı hayal etmek gerçekten zordu; bu, diğer faktörlerin yanı sıra, fuarda sınırlı sayıda yabancı ziyaretçi ile sonuçlandı.

Toplam 8 günün ardından (4’ü birinci aşama, 4’ü ikinci aşama) 31 Mart’ta sona eren 47. CIFF Guangzhou, 750.000 metrekarelik sergi alanında yaklaşık 4.000 katılımcı arasında bölünmüş ve 357.809 nitelikli ticari ziyaretçiyi cezbetmiş bir etkinlik oldu.

Her zaman olduğu gibi fuar yine devasa, yenilikçi, ilerici ve fütüristik bir etkinlikti. Tüm mobilya sektörünü tek çatı altında toplayan dünyadaki tek etkinlik, Çin iç pazarı ile uluslararası pazarlar arasında güçlü bir sinerji oluşturabilen ve fuardaki hem etkinlikleri hem de iş eşleştirmesini online CIFF Cloud platformundaki etkinliklerle entegre edebilen bir fuar (yaklaşık 7,6 milyon görüntüleme elde etti) ve CIFF mini APP (2,36 milyon oturum açma kaydı), katılımcılarla ziyaretçiler arasındaki işbirliğini daha karlı hale getirme hedefini sürdürürken, aynı zamanda şu anda CIFF’e katılamayan yabancı alıcılara da özel önem veriyor.

Çin Ulusal Mobilya Birliği başkanı Xu Xiangnan’ın belirttiği gibi, 47. CIFF Guangzhou 2021, tüm endüstriyel zincirin eşgüdümlü gelişimini aktif olarak destekledi ve sektördeki şirketlerin pandemi sonrası gelişmeleri için güçlü bir ivme kazandı. International Business Daily (Çin Ticaret Bakanlığı’nın resmi basını) tarafından belirtildiği gibi, bu, kalitenin, hizmetlerin ve sonuçların sürekli iyileştirilmesi sayesinde sektöre olan güveni artırdı.

Koridorlar her zamankinden daha kalabalık, stantların girişlerindeki kuyruklar ve dinleyicilerle dolu konferanslar, CIFF Guangzhou’nun son organizasyonu olan bu açılışında şüphesiz ki, sektörün ana markalarının önerdiği yenilikçi fikirler ve ürün tasarımıyla ziyaretçileri yeni talepler ve yeni pazarlar açısından heyecanlandıran bir deneyim oldu. CIFF tarafından ünlü tasarımcılar, pazar uzmanları, tasarım markaları, medya, ticaret birlikleri ve üniversitelerle işbirliği içinde düzenlenen 20 tasarım sergisinin ve 100’ün üzerinde konferansın üst düzey içeriği, Çin ürünlerinin niteliksel büyümesine tanıklık eden ilham kaynakları olmuş ve bu büyük ve yenilikçi pazar küresel ölçekte giderek daha fazla takdir edilmekte.

Biraz iyimserlik bulmanın gerçekten zor olduğu bir dönemde, CIFF Guangzhou 2021, normalliğe hızlı bir dönüş için yalnızca daha fazla güven ve umut getirebilecek olağanüstü bir başarı yaşadı.

18-21 Mart 2021 tarihleri arasındaki ilk aşamada, hem iç hem de dış mekanlar için mobilya ve dekor da dahil olmak üzere, ev yaşamı dünyasına dikkat çekildi.

Ev Mobilyaları, erişilebilir tasarım ve kalite, doğal malzemelerin kullanımını içeren sürdürülebilirlik kavramları ve stillerin büyüleyici bir birleşimi ile karakterize edilen, giderek daha çok işlevli ve akışkan alanlar olarak tasarlanan ev ortamlarının özelleştirilmesi için orijinal çözümler sundu.

Bu bağlamda, birçok etkinlik aracılığıyla, ‘Tasarım Baharı’ Çağdaş Çin Mobilyaları Tasarım Fuarı, Çin’in en etkili mobilya markalarının 80’den fazlasını ve yüzlerce Çinli sanatçıyı ve tasarımcıyı bir araya getirdi, böylece Çin’in gelişimini desteklemek ve yeterince teşvik etmek amacıyla yenilikçiliği ve fikir alışverişini teşvik edebilen saygın bir platform oluşturdu.

Design Dream Show (DDS), “Pick up & Give Up” teması altında, yaşam kalitesini iyileştirmek için tasarlanmış yedi farklı ev sahnesi sundu.

CMF Trend Lab, pazarın trendlerini renk, malzeme ve yüzeyler gibi yönlerden mükemmel bir şekilde yorumladı ve böylece satılabilir ürünlerin üretimi için talimatlar sağladı.

Homedécor & Hometextile, her ortama değer katan mobilyalar, aydınlatma, dekoratif tablolar ve yapay çiçekler gibi iç dekorasyondaki en son trendleri sundu.

Outdoor & Leisure, dış mekan yaşam tarzına odaklandı ve ev dışındaki iç ortamların kalitesini ve konforunu genişletmek için giderek daha karmaşık çözümler sunuyor.

28 – 31 Mart 2021 tarihleri arasındaki ikinci aşamada, mobilya endüstrisi için gerekli teknolojilerin yanı sıra işyerleri ve kamusal alanların da tasarım ve döşemelerine dikkat çekildi.

Office Show’da sektörün önde gelen markaları, performansı ve üretkenliği geliştirmek, refahı ve güvenliği artırmak ve ilham verici hedeflerle sürekli gelişim içinde olan şirketlerin taleplerine cevap verebilen çalışma ortamları için sayısız esnek ve yenilikçi çözümler sergiledi. Okulların yanı sıra yaşlılara ayrılmış olanlar da dahil olmak üzere kamusal ticari alanlara ve sağlık tesislerine büyük bir alan ayrıldı.

CIFM / interzum guangzhou 2021, mobilya endüstrisi için kesinlikle kapsamlı bir teknoloji ve yarı mamul ürün yelpazesi sundu. Makine, malzeme, yüzey ve donanım alanındaki büyük Çin ve uluslararası markalar, sürekli büyüyen ve imalatı optimize ederken kaliteyi üretmek için en yenilikçi çözümlerin peşinde koşan bir endüstrinin ihtiyaçlarına ikna edici yanıtlar verdiler.

47. CIFF, hiç şüphesiz, sadece Asya’daki en önemli iş platformu değil, aynı zamanda iyi tasarım ve iyi yaşam kültürünün etkin bir şekilde birleşmeye adanmış ve küresel ticarete somut taleplerin gelşitirildiği bir yer olduğunu gösteren bir fuarın önemli bir edisyonu olmuştur.

Ve şimdi Şangay’daki başka bir randevuya sadece 5 ay kaldı! 48. CIFF Shanghai, 3 – 6 Eylül 2021 tarihleri arasında Shanghai Hongqiao’daki Ulusal Sergi ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Comments are closed.