Artemis Halı’dan dev yatırım

Artemis Halı’dan dev yatırım

artemisArtemis Halı, kaliteli, özgün ve farklı ürünlerini dünyanın 350 noktasına ulaştırıyor. 5 yılında 500 milyon Euro’luk yatırım yapan marka, 2017’de de büyüyecek.

Artemis, halıyı sadece yere serilen bir meta olarak değil kişinin zarafetini, beğenisini yansıtan moda unsuru olarak yorumluyor. Bu yaklaşımı göz önünde tutan marka, bu yıl 3 yeni koleksiyonu tüketicilerinin beğenisine sunacak. Halıcılığın merkezi Gaziantep’te 2012 yılında kurulan marka, 5. yılını 5 Milyon Euro’luk yatırımla kutluyor. Markanın kısa sürede yakaladığı başarıya değinen Artemis Halı Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Batallı, geçen yılı yüzde 40’lık bir büyüme ile tamamladıklarını açıkladı. Yeni yatırımlardan da bahseden Batallı, istihdamla 2017’de de büyümeye devam edeceklerini söyledi.

Türkiye genelinde 1600 mağaza…

5 yıllık mazilerinin olmasına rağmen doğru yatırımla hedefe ulaştıklarını söyleyen Artemis Halı Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Batallı: “Bir kuruluşun oturması için 5 yıllık bir zaman dilimi geçmesi gerekir. Artemis Halı olarak 5. yılımızı doldurduk ve bu süreçte marka gelişerek evrimini tamamladı. 2015 ve 2016 yılları için aldığımız büyüme verilerindeki yukarı doğru yaşanan ivme, marka olarak gelmek istediğimiz noktaya ulaştığımızı gösteriyor. Özellikle iç pazarda yüzde 25’lik bir büyüme yakaladık. Türkiye geleninde 1500 ila 1600 noktada Artemis halı ürünleri müşterilerle buluşuyor. Satış kanallarında ve markanın genel profilinde hedeflediğimiz noktalara ulaştık. Sonraki süreçte yapılması gereken hamle, bu başarıyı koruyarak doğru adım atmak olacaktır. Kaliteden ödün vermeden ürettiğimiz ürünleri satış kanallarımızla buluşturmaya devam edeceğiz. Bu yol haritamızı muhafaza ederek, başarıya ulaşma noktasında emin adımlarla ilerleyeceğiz.” dedi.

Sektör 2017’de toparlanacak

2017 ile ilgili beklentilerini dile getiren Batallı sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Sıkıntılı bir dönemde markanın üzerine bir şey koyabiliyorsanız o yıl iyi geçmiş sayılır. Halı sektöründe işler sezon olarak yapılıyor, 2017 yılının ikinci yarısıyla birlikte bir toparlanma sürecine girileceği kanaatindeyim. İşlerin sezonluk olarak yürümesi nedeniyle, ilk çeyrekte üçüncü ay itibariyle kampanyaları açıklıyoruz. Altıncı aya kadar sektörde işler düzelir ve dokuzuncu ay kampanyaları ile yıl daha iyi geçecektir.”

 

#ArtemisHalı #Halı #devyatırım #Sektör

Comments are closed.