Atlas’ın “Nano Halı”sı Finalist Oldu

Atlas’ın “Nano Halı”sı Finalist Oldu

2206Atlas Halı ve çözüm ortağı INNOVCOAT’ın işbirliğiyle geliştirilen dünya buluşu nano halı; TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD desteğiyle düzenlenen 11. Teknoloji Ödülleri’nde finale kaldı. Küf, bakteri, mayt ve mantar barındırmayan, kendi kendini temizleyen ve bu özellikleri ulusal ve uluslararası testlerden başarıyla geçen nano halının ürün kategorisinde aday olduğu “Teknoloji Ödülleri” sahiplerini bu ay içerisinde bulacak…

Atlas Halı’nın, yine bir Türk firması olan Innovcoat ile birlikte geliştirdiği dünya buluşu nano halı; kreatif, yenilikçi, özgün ve ulusal teknolojik birikime katkı sağlayan ürünlerin değerlendirildiği 11. Teknoloji Ödülleri’nde finale kaldı.

Nano Halıya Bilimsel Destek

Türkiye’de inovasyon ve teknolojinin gelişimine katkıda bulunanları onurlandırmak amacıyla, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve Türkiye Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) gibi kurum ve kuruluşların desteğiyle düzenlenen 11. Teknoloji Ödülleri’nin finalistlerinden biri de nano halı oldu. Dünyada ilk ve tek olan nano halının ürün kategorisinde değerlendirileceği, Türkiye’nin en prestijli teknoloji organizasyonu olan Teknoloji Ödülleri’nde kazananlar, Mayıs ayı içerisinde açıklanacak.“Teknoloji Ödülleri”, ülkemizde yenilikçi ürün, üretim süreci, teknik ve/veya teknolojinin geliştirilmesi çabalarını desteklemek amacıyla 11 yıldır kesintisiz olarak veriliyor. Nano teknoloji kullanılarak üretilen; güneş ve ışık enerjisiyle kendi kendini temizleyebilen, sıvı iticilik özelliği sayesinde leke barındırmayan; neme ve suya maruz kaldığında diğer halılara oranla daha dayanıklı olan Atlas Halı’nın nano halıları, ödül amaçlarını tam olarak karşılaması sebebiyle büyük ilgi çekti ve destek gördü.

Nano Halılar, Özellikleriyle Dikkat Çekiyor2207

1,2 milyon TL’lik uzun soluklu bir Ar-Ge çalışmasının ürünü olan nano halılar, aşağıda yer alan üstün özellikleri nedeniyle benzerlerinden sıyrılıyor veuzun yıllar ilk günkü gibi kalıyor.

  • Işık etkisiyle kendi kendini temizleyebiliyor.
  • Sıvı iticilik özelliği sayesinde leke barındırmıyor.
  • Küf, bakteri, mayt ve mantar barındırmıyor
  • Doğal iletkenlik özelliği ile vücuttaki statik elektriği alarak stresin azalmasına yardımcı oluyor.

Comments are closed.