Bella Maison yatırımlarını sürdürüyor

Bella Maison yatırımlarını sürdürüyor

Perakendenin büyüyen markası Bella Maison’un yeni mağazaları İstinyePark’ta ve Bodrum Midtown’da açıldı.

Ev tekstili markası Bella Maison, İstanbul İstinyePark’ta ve Bodrum Midtown AVM’de açtığı yeni mağazalarıyla büyümeye devam ediyor. Bella Maison, yılsonuna kadar yaklaşık10 milyon TL yatırımla mağaza sayısını 17’ye çıkarmayı hedefliyor. Mağaza açılışları hakkında bilgi veren Bella Maison Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Tan, pandemi süreci ve E-Ticaret serüvenlerini siz okurlarımız için anlattı.

Markanız adına son dönemde faaliyetlerinizi değerlendirir misiniz?

Marka olarak kurulduğumuz günden bu yana ürünlerimizin kalitesine yatırım yaptık. Yurt içinde ve yurt dışında büyüme stratejimize de ürünlerimizin kalitesine olan güvenimiz temel oluşturdu. Tüm dünyayla birlikte benzerine daha önce hiç rastlamadığımız bir dönemi yaşarken, AVM’lerin uzun süre kapalı olduğu süreçte bile mağaza yatırımlarımıza devam ettik. Ulaşılabilir ve tarz öneren bir marka olma hedefiyle mağazalaşmayı önemsiyoruz. Bu anlayışımıza uyan önemli noktalardan biri olan İstanbul İstinyePark ve Bodrum Midtown’da açtığımız mağazalarımızla geniş ürün gruplarından oluşan özel ürünlerimizi tüketicilerin beğenisine sunuyoruz. Bu yıl bitmeden yaklaşık 10 milyon TL’lik yatırımla toplamda 17 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda yurt dışında da İngiltere, Amerika, Almanya, Fransa ve Romanya başta olmak üzere ağırlıklı e- ticaret kanalı üzerinden büyüyecek, Kuzey Afrika ve Azerbaycan’da da yeni mağazalar açacağız.

E-Ticaret bu dönemde satış ve pazarlamada ilk sıraya geçti. Marka olarak siz bu konuda neler yaptınız?

Biz pandemiden pozitif olarak etkilendik. Çünkü bizim yatırım yaptığımız kanalların başında E-Ticaret var. Dolayısıyla satışlarımız orada çok ciddi bir artış gösterdi. Bu artışın olması ile birlikte biz de ekstra olarak daha fazla yatırım yaptık. Bu yatırımların ardından mağazalarımıza internetten ürünleri görüp gelmeye başlayan müşterilerimiz çoğaldı. 10 müşterinin 6’sı internette gördüğü ürünleri istiyor. Son dönemde yaşadığımız olaylarla birlikte tüketicilerin alışkanlığı da değişti. Artık internetten ürünleri araştırıp karar veren müşterilerimiz, mağazadan direk ürünleri almaya geliyorlar. Bu da bizlere E-Ticaretin artık çok daha büyük bir hacim kazandığını gösteriyor.

Gerek fiziki mağazalarımız gerekse e-ticaret kanalı üzerinden yatak odası, mutfak ve banyo tekstil grubu ürünlerinin yanı sıra kozmetik, ev giyimi ve ev dekorasyonu kategorilerinde kalite standartları yüksek, geniş ürün çeşitlerini kalite odaklı müşterilerimizin beğenisine sunmaya devam edeceğiz.

Peki, çalışma hayatında ne gibi önlemler aldınız?

Bu süreçte çalışanlarımızla uzaktan çalışma modeline geçtik ve hala devam ediyoruz. Fiziki olarak çalışması gereken muhasebe bölümü gibi bazı ekipler ofise mecburen gidiyorlar. Ama tasarım ve dijital ekiplerimiz mümkün olduğu kadar az ofise gidiyorlar. Hepsine tayin ettiğimiz günler var. Toplu taşıma kullanan çalışanlarımızı şirket araçlarımız ile işe gelmelerini sağlıyoruz. Bunu yapamadığımız zaman ise toplu taşımanın daha az kullanıldığı saatlere göre çalışma saatlerini revize ediyoruz.

Almanya’da bir ofis açma hedefiniz vardı? Son dönemde yaşanan gelişmelerle birlikte bu süreç ne duruma geldi?

Biz Almanya’da bir ofis ve lojistik ağı kurduk. Amacımız Türkiye’deki girişimimizden sonra markamızı Avrupa pazarına sokmaktı. Bunu en başından beri zaten istiyorduk. Ev tekstili ürünleri, Türkiye’den Almanya’ya ihraç edilen en önemli kalemlerden bir tanesi. Bu anlamda biz oradaki web siteleri ile anlaşmalar gerçekleştirdik. En kısa zamanda Almanya bölgesindeki bu operasyonlarımızı yönetecek olan arkadaşlarımız da aramıza katılacak. Hedefimiz bütün Avrupa’yı kapsayacak bir lojistik ağına sahip olmak.

Comments are closed.