Boyteks, Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Boyteks, Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

boyteksYatak kumaşı, döşemelik kumaş ve halı üretiminde faaliyet gösteren Boyteks kapasite artışı, modernizasyon ve üretim merkezi alanları yatırımlarına büyük bir kararlılıkla devam ediyor. 2015 yılını yüzde 20’nin üzerinde büyüme kaydederek kapatan marka, bir yıl içerisinde 35 Milyon Euro yatırım yapmayı ve büyüme odaklı stratejisiyle yoluna devam etmeyi hedefliyor.

Yatak kumaşı, döşemelik kumaş ve halı üretiminde faaliyet gösteren Boyteks Tekstil yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Geride bıraktığımız yıl yüzde 20’nin üzerinde büyüme kaydeden markanın ürünleri bugün 100’ü aşkın ülkeye ihraç ediliyor.[[[[[

Kurulduğu günden bugüne kararlı bir şekilde başarılı stratejileri, verimli operasyonel becerileri ve etkin risk yönetimleriyle global anlamda sektörün lideri ve öncüsü olmayı başaran Boyteks markalı ihracatta Türkiye’nin ilk 10 firması içerisinde yer alıyor. Marka bu yıl da yatırım ve büyüme odaklı bir strateji izleyerek, 35 milyon Euro yatırım yapmayı hedefliyor. Bu yıl ki yatırım alanlarını ise makine yatırımları, üretim merkezi alanları ve modernizasyon olarak belirlenmiş. Bu bağlamda Kayseri’de yer alan üretim merkezimize ek olarak kapalı alan ile ek tesis inşa etmeye başlanmış. Ek üretim tesisleri bittiğinde Boyteks, örme kumaş kapasitelerini de yüzde 20 oranında artırmış olacak.

Döşemelik Kumaş Ve Halı Ürün Gruplarında Yatırımlar Hızla Devam Ediyor

Bursa’da yer alan döşemelik kumaş fabrikasında yaklaşık 25.000 m² yeni kapalı alan inşaatı tamamlanmış ve üretime başlamış. İnşası tamamlanıp üretim sürecinde yerini alan bu yeni kapalı alanda iplik boya, kumaş boya, terbiye hatları, mamul kalite kontrol ve paketleme bölümleri bulunuyor. Bu yeni alan içerisinde 1.000.000 metre kapasiteli mamul depo ve RFID etiketleme ile kontrollü sevkiyat alanları da mevcut.

 

#Boyteks #Yatırım #Yatakkumaşı #döşemelikkumaş #halı #Halıüretimi #üretimmerkezi #üretim

Comments are closed.