Dekorasyona tarz marka

Posted by

4 aylık bir marka olan İbrahim Güler Design Studio, farklı konsept ve tarzı olanların yeni adresi olacak.

Alışılagelmiş tasarım ofislerinin dışında bir konsept ile karşılıyor sizi İbrahim Güler Design Studio. Mağazaya girince önce bir kafe, ardından daha önce görmediğiniz buzdolapları, heykeller ve birçok farklı ürün…  İbrahim Güler yeni “stüdyosunda” kişiye özel mobilya, dünya markalarından oluşan aksesuarlar, değerli ressamların tabloları ve imzalı özel tasarım ürünler sunduklarını söylüyor. Her yerde ayrı bir detay ve farklı bir konsept var. Kısa zaman sonra Türkiye’de olmayan dünyaca ünlü 4-5 farklı ev aksesuarı ve obje markaları da mağazalarında sergileyeceklerini söyleyen Güler, tecrübeli mimar ekibiyle klasik veya farklı tarzda mimarlık ve iç mimarlık hizmeti isteyenlere hizmet edeceklerini ifade etti.

Öncelikle İbrahim Güler Kimdir?

1981 yılında İstanbul’da doğdum. Babamın uzun yıllar kuyumculuk, saat ve gözlük sektöründe çalışmasından dolayı çocukluk yıllarım Kapalı Çarşı ve Bakırköy’de geçti. İlk ticari tecrübelerimi baba mesleğimde edindim diyebilirim. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nü tamamladıktan sonra Nora Yapı’da Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatına atıldım. Paladium AVM ve residence projesi başta olmak üzere birçok projeye imza attık ve devam edeceğiz.  Dünyaca ünlü markaların tasarım ürünlerini tüketici ile buluşturmak ve farklı mimari işlere imza atmak hedefi için 2021 yılında İbrahim Güler Design Studio’yu hayata geçirdim.

Benzerlerinden İbrahim Güler Design Studio’nun farkı nedir?

Burası, ülkemizde olmayan çok yönlü bir konsept. Konut, otel, ofis, mağaza, cafe gibi birçok farklı alanda tecrübeleri bulunan bir mimar ekibiyle çalışıyoruz. Mağazamızda yer alan objeler hariç, tüm mobilyalarımızı kendi atölyemizde üretiyoruz. Türkiye’yi dünyaca ünlü markaların tasarım ürünleriyle buluşturuyoruz. Mağazamızda, Christian Dior, Roberto Cavalli, Missoni Home, Pip Studio, Lladro, Baci Milano, MacKenzie Childs, Versace, Lamart, Chiara Alessi, Smeg, A. Anglada, Tom, Madder Rugs, Nobilis, Rivadossi, Fabricut gibi ünlü dekorasyon markalarının ürünlerini sergiliyoruz. Ayrıca Türkiye’de sadece İbrahim Güler Design Studio’da görebileceğiniz ürünlerimiz de bulunuyor. Örneğin Smeg ve moda devi Dolce&Gabbana iş birliği ile dünyada sadece 100 adet üretilen ‘Smeg X Dolce Gabbana Retro’ buzdolabı bunlardan biri. Yine mağazamızda değerli ressamlara ait tablolarla birlikte, imzalı özel tasarım ürünler de bulmak mümkün.

Müşterileriniz sizden ne gibi hizmetler alabiliyor?

İbrahim Güler Design Studio, deneyimli mimar kadrosuyla mimari ve iç mimari projeler üreten ve aynı zamanda iç mekâna dair tekstil, halı ve aksesuar gibi dekorasyon ürünleri ve mobilya uygulamalarıyla kişiye özel tasarım hizmeti veren konsept bir mağaza. Müşterilerimize, kişiye özel olarak tasarladığımız mimari ve dekorasyon hizmeti ile iç mekânda kullanılan mutfak gereçlerinden her türlü detaya kadar kişiselleştirmiş bir konsept proje deneyimi sunuyoruz.

Kullandığınız ürünlerde dikkat ettiğiniz noktalar neler?

Mağazamızda yer alan markaları ve ürünleri seçerken öncelikle her yerde olmayan, özel parçalar olmasına dikkat ediyoruz. Her zaman için tercihimiz tasarım ürünlerden yana. Bir diğer seçim unsurumuz ise kalite. Kalitesine güvenmediğimiz hiçbir ürünü mağazamızda sergilemiyoruz. Mağazamızda fiyatları 5.000 bin TL ile 250.000 bin TL arasında değişen yerli ve yabancı birçok sanat eserine yer veriyoruz. Bu eserler arasında, Devrim Erbil, Sema Tahincioğlu, Cenk Yüksel gibi çok değerli sanatçıların 50’ye yakın eseri bulunuyor. Bunlara ek olarak antika ve mücevher satışımız da mevcut.

Yaptığınız projeler ve özelliklerinden bahseder misiniz?

Daha önce yapılmamış bir konsept ile Bağdat Caddesi’nde patisserie, mobilya, aksesuar ve iç mimarlık hizmetinin tek bir çatı altında sunulduğu, aynı zamanda çeşitli etkinliklere ve sergilere de ev sahipliği yapacağımız bir mekanla hizmet veriyoruz. Sadece iç mimarlık hizmeti almak isteyen müşterilerimizden, farklı ve özgün bir obje arayışında olan misafirlerimize, kitap okumak ve güzel bir kahve içmek isteyenlerden çok değerli sanat eserlerini keşfetmek isteyenlere kadar herkesin uğrayabileceği ve kendine uygun ürünler bulabileceği bir mağazaya sahibiz. Ayrıca mağazamıza ziyaret eden konuklarımız, örnek otel odası, lobi ve salon gibi mimari showroomlarımızı da görebiliyor. Bu örnek showroomlar, farklı ürünleri ve tasarımları nasıl bir arada kullandığımızın görülmesini sağlarken, yapabileceklerimizin sadece ufak birer parçası diyebiliriz.

Henüz 3 aylık bir markayız ancak çok iyi bir başlangıç yaptık ve yeni projeler için görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Önümüzdeki dönemde, görüşmeleri devam eden lüks villa projeleri, Güney oteli ve ofis/ konut projelerimiz bulunuyor. Henüz Türkiye pazarında yer almayan dünyaca ünlü 4-5 farklı ev aksesuarı ve obje markaları ile de anlaşma halindeyiz. Ayrıca yine dünyaca ünlü İsviçre çikolatası markasını da bünyemize katmak üzere çalışmalarımız devam ediyor.

Comments are closed.