DOMOTEX asia / CHINAFLOOR 23. kez gerçekleşti

DOMOTEX asia / CHINAFLOOR 23. kez gerçekleşti

Bu sene 23. yılını kutlayan DOMOTEX asia / CHINAFLOOR, 128.000 metrekarelik alanda zemin kaplama ürün kategorisinde 1000 katılımcısını ağırladı. Hall N5D01’de bulunan Flooring Without Borders (Sınır Tanımayan Zemin), bu yılki seyahat kısıtlamaları nedeniyle fuar alanında olamayan uluslararası markalara yer verdi. E6D01 salonundaki Global Flooring Connect, uluslararası alıcıları ve B2B toplantılarını gerçekleştirmek isteyen katılımcıları ile bir araya getirdi.

DOMOTEX asia / CHINAFLOOR, sektörün 2021’deki ilk fiziksel zemin fuarı olup hem bir sergileme platformu hem de salgın sonrası endüstrinin iyileşmesinde hayati bir kaynak olarak önemini kanıtladı. Çin, salgına hızlı bir şekilde yanıt verirken genel olarak salgında dünyanın en hızlı toparlanması olarak nitelendirildi ve bu süreci kısa sürede atlattı. Bu, küresel ekonomik canlanmayı desteklemek için Çin ve Asya bölgesinin sınırsız potansiyeline işaret ediyor.

Asya Pasifik bölgesinin lider zemin kaplama fuarı olan DOMOTEX asia / CHINAFLOOR, en güncel endüstri trendlerine ayak uydurmaya devam ediyor. Hem yerli hem de yabancı katılımcıların ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılamak için fuar, hibrit olarak devam etti. Katılımcı ve ziyaretçilerin güvendiği DOMOTEX asia / CHINAFLOOR, tamamen aynı şekilde işleyen fiziksel fuarı ile birlikte, mevcut seyahat kısıtlamaları altındaki ticari engelleri ortadan kaldıran dijital bir platform olan Global Flooring Connect’i başarıyla birleştirdi.

İhtiyaç ve taleplerini karşılayarak artan katılımcı sayısı, kapsamlı bir şekilde yeni mühendislik, tasarım ve uygulama temaları geliştiriyor ve böylece katılımcılarına çeşitli kanallar sağlıyor. Bu konsept dahilinde, zenginleştirilmiş bir dizi yerinde ve online etkinlik, bu yıl 23. kez fuarın, yinelenen etkinlikleriyle tamamlandı.

Mystery Box- VR + İç Tasarım Galerisi

5 tasarımcı, döşeme markaları tarafından sağlanan döşeme malzemelerinin gizemli kutusuna dayalı olarak, alan tasarımı oluşturmak için malzemeler seçiyor. Tasarımcılar, döşeme ürünlerini bir otel alanı, özel bir konut alanı, ticari bir emlak alanı, yeni bir ticari alan ve bir ofis alanının estetik yeniliğine entegre ediyor. Mystery Box: VR + Interior Design Gallery’de mekânlar, ziyaretçilerin VR gözlüklerini takabilecekleri ve kendilerini sanal tasarım dünyasına kaptırabilecekleri, içinde yürüyebilecekleri ve tasarımcıların iç konseptlerini deneyimleyebilecekleri hibrit bir fiziksel + VR ekran formu aracılığıyla sunuldu.

Küresel Döşeme Festivali

Global Flooring Connect sayesinde, online olarak fuar boyunca 300’den fazla küresel online ve offline ticari eşleştirme oturumu yapıldı. Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya Pasifik’ten 2.000’den fazla kaliteli alıcı kayıt yaptırdı ve satın alma taleplerini iletti. Çevrimiçi stant turları, ürün web seminerleri ve konferans, web yayınları da dahil olmak üzere 20’den fazla çevrimiçi etkinlik, mevcut seyahat kısıtlamaları nedeniyle fuara katılamayan denizaşırı katılımcılara ve ziyaretçilere sürükleyici bir ziyaret deneyimi getirdi.

6. Dünya Zemin Forumu ve 24. Çin Zemin Kaplama Endüstrisi Zirvesi Forumu

“Yeni Endüstrinin Yetiştirilmesi ve Yeni Büyümenin Güçlendirilmesi” temasıyla konferans, döşeme ve duvar kaplaması sektör zincirinin seçkinlerini bir araya getiren fuarda, üreticiler pazar taleplerini analiz ederek inceledi ve yeni endüstrilere, yeni iş biçimlerine ve modellerine odaklandı.

Comments are closed.