EVTEKS sektöre öncülük etmeye devam ediyor 

EVTEKS sektöre öncülük etmeye devam ediyor 

Alanında dünyanın en büyük iki fuarından biri olan EVTEKS – İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı CNR EXPO İstanbul Fuar Merkezi’nde, 18 – 22 Mayıs 2021 tarihlerinde gerçekleşecek. 26 yıldır aralıksız devam eden fuar, bir CNR Holding kuruluşu olan İstanbul Fuarcılık ve Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İşadamları Derneği (TETSİAD) iş birliği ile düzenlenecek.

Ev tekstili sektörünün ihracatına büyük katkı sağlayan EVTEKS Fuarı aynı zamanda sektörün markalaşmasına da ön ayak oluyor. 160 bin metrekarelik fuar alanında düzenlenecek olan fuarda tülden perde sistemlerine, banyo ürünlerinden uyku ve yatak odası tekstiline, döşemelikten mutfak ve yemek odası tekstiline kadar sektöre dair her şey sergilenecek.

16 Mart-31 Ağustos 2020 tarihleri arasında Türkiye’de düzenlenmesi planlanan ve Covid-19 salgınına yönelik tedbirler dikkate alınarak tüm ulusal ve uluslararası sergiler Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu kararı gereği Ticaret Bakanlığı tarafından 1 Eylül 2020 sonrasına ertelenmişti. Bu karar kapsamında 25-28 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılması planlanan EVTEKS – 26. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı, İstanbul Fuarcılık ve TETSİAD – Türk Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği ortak kararıyla 18-22 Mayıs 2021 tarihine ertelendi.

EVTEKS, normal tarihinde Mayıs ayında bir kez daha düzenlenecek. Küresel ev tekstili sektörünün en önemli fuarı olarak hedefine yaklaşacağına ve küresel rekabette Türkiye üretici ve ihracatçılarına güç katacağına inanılıyor.

1.000’in üzerinde lider imalat ve ihracat-ithalat şirketi, 160.000 metrekarelik bir alanda ev tekstili, fason tekstil, tasarım, zemin ve duvar kaplamalarındaki en son koleksiyonlarını sergileyecek.

Fuarı Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve BDT ülkeleri, Körfez ülkeleri ve Kuzey Afrika’dan iç mimarlar, tasarım ve yaşam tarzı mağazaları, mobilya showroomları, distribütörler, ithalatçılar, toptancılar, büyük mağazalar, zincir mağazalar, müteahhitler ve oteller ziyaret edecek.

Comments are closed.