Halı sektörü global alıcılarla buluşacak

Halı sektörü global alıcılarla buluşacak

Türk ev tekstili sektörünün, dünyadaki en büyük ticari organizasyonu EVTEKS’in bu yıl en dikkat çeken alanlarından biri Halı Özel Bölümü olacak. Türk halısının üretim, tasarım ve yenilikçi kapasitesini, yerli ve yabancı 120 binin üzerinde alıcı ile buluşturacak olan Halı Özel Bölümü’nde, dekoratif halı üreticileri başta olmak üzere el ve makine yapımı halı, kilim ve yer döşemesi gibi alanlarda faaliyet gösteren firmalar ürün sergileyecek.

T.C. Ticaret Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve KOSGEB’in destekleri ile organize edilen EVTEKS ve Halı Özel Bölümü, Türk halı sektörünün trend ve özel tasarım örneklerini uluslararası alıcılarla buluşturacak. Katılımcı firmalar Halı Özel Bölümü’nde uluslararası toptancılar, distribütörler, büyük perakende mağazalar, zincir mağazalar ve otellerden gelecek profesyonel alım heyetleri ile birebir görüşme ve yeni pazarlar oluşturma olanağı bulacak.

 

18 Mayıs 2021’de 26. kez kapılarını açacak olan EVTEKS – İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nin 150 bin metrekarelik sergi alanında organize edilecek.

Comments are closed.