Heimtextil 2018 hem katılımcı hem de ziyaretçi bazında büyümeye devam etti

Heimtextil 2018 hem katılımcı hem de ziyaretçi bazında büyümeye devam etti

Türkiye’den rekor firma sayısı olan 275 katılımcı çok etkili sunumlar yaparken bütün dünyadan ziyaretçiler için sektörün en büyük fuarı yine bir fenomen oldu

9 – 12 Ocak 2018 tarihleri arasında Frankfurt’ta düzenlenen Heimtextil fuarı ev ve kontrat tekstillerinin bütün dünyada açık ara bir numarası. 2975 firmanın katıldığı fuarı 135 ülkeden 70 bin civarında profesyonel ziyaretçi gezdi. Messe Frankfurt CEO’su Detlef Braun fuarın başarısı hakkında şöyle dedi: “Heimtextil’in hem ziyaretçi hem de katılımcı bazında büyümesi onun bir dünya fuarı olmasını ve her bakımdan en büyük olduğunu teyit etmiştir.”

Son sekiz yıldır durmadan büyüyen fuar global pazar liderleri ve sanayi liderleri yanında 50 genç tasarımcıya “New & Next” (Yeni ve Gelecek) adındaki yeni bir programla uluslararası bir platform oluşturdu.

Fuarda mimari ile tekstil tasarım yeteneklerinin buluşması da bu yıl öne çıkan faktörlerden birisiydi. Hall 4.2’deki Hospitality Expo tekstil kontrat döşemeleri alanındaki etkinliğini daha da genişletti. Birçok uluslararası üne sahip mimar ve iç tasarımcı, otel işletmecileri ve iç dekor uzmanı buradaki bilgi ve ağ imkanlarını görme fırsatını buldu.

“Theme Park” trend alanı ile Heimtextil, geleceğin tasarım ve döşeme trendlerini sergiledi. “The Future is Urban”, yani gelecek kentleşmede teması ile uluslararası tasarım uzmanları kentsel dönüşüm mega trend yeteneklerini gözler önüne serdiler.

#heimtextil, #buyume, #fuar, #evtekstili, #heimtextilfuari

Comments are closed.