Heimtextil Bu Yıl Daha Fazla Katılımcı Ve Ziyaretçi Ağırladı

Heimtextil Bu Yıl Daha Fazla Katılımcı Ve Ziyaretçi Ağırladı

heimtextile156 Türk firması geniş bir ürün profili ile Türkiye’yi temsil etti. Uludağ Tekstil İhracatçılar Birliği (UTIB) yeni trendlerin belirlenmesinde baş yor oynadı

Frankfurt am Main’de yapılan Heimtextil 2015, yaklaşık % 3’lük bir ziyaret artışı kaydederek kapandı. 68 binden fazla ziyaretçi (geçen yıl 66.265 idi) fuar boyunca yüksek kalite ürün ve tasarımları izleyerek katılımcıları meşgul ettiler. 68 ülkeden gelen 2.759 katılımcı firma (2014 yılında 62 ülkeden 2.714 firma katılmıştı) alıcıların siparişlerine muhatap oldu. Fuarın uluslararası kimliği bu yıl biraz daha fazla ağırlık kazanarak katılımcılar bazında % 87’ den % 88’e çıkarken ziyaretçi bazında da % 67’den % 68’e çıktı.

Özellikle Uluslararası Katılımcılar Arasında Yüksek Tatmin Seviyesi

Çok olumlu rakamlar hem ziyaretçi hem de katılımcı anketlerinde göze çarptı. Ziyaretçilerin % 95’i fuarı ziyaret maksatlarına kavuştuklarını ifade ettiler (2014 yılı anketinden % 2 daha yukarıda). Onların bu beyanları aynı zamanda katılımcı firmaların da başarılı olduklarının en iyi bir göstergesi. Zira katılımcılar da fuara çok yüksek not verdi. Katılımcıların % 77’si fazlaca tatmin olduklarını beyan etti. Bu yıl Büyük Britanya, İtalya ve İspanya’dan gelen Avrupalı ziyaretçilerin sayısında da göze çarpan bir artış vardı. Arap Yarımadası’na gelince, o bölgeden en fazla Kuveyt, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden ziyaretçi artışı kaydedildi. Japonya ve ABD gibi okyanus aşırı uluslardan da Frankfurt’a ziyaretçi artışı gözlendi. Normal olarak beklendiği üzere Ukrayna ve Rusya’dan gelen ziyaretçi sayısında düşüş yaşandı.

Comments are closed.