Stand: CC-tapis , Dekorativer Wohnen, Pure Editions, Halle 3.2

Stand: CC-tapis , Dekorativer Wohnen, Pure Editions, Halle 3.2

IMM Köln 2020: Sektör yeni yılı dinamik bir açılışla başlattı

Stand: de Sede , Natürlicher Wohnen, Pure Atmospheres, Halle 11.2

Köln IMM fuarı, bir kez daha ilişkiler, ilham kaynağı ve bir sipariş fuarı olarak önemini bir kere daha gösterdi.

Yılın hemen başında düzenlenen fuar, iç tasarım takviminin en önemli etkinliklerinden biri oldu. İç mekân endüstrisi, dünyanın dört bir yanından yeni lansmanlar sunmak ve keşfetmek, gelecekteki önemli trendleri deneyimlemek ve yeni sezona başarılı bir başlangıç ​​yapmak için bir araya geldi.

İç mekân endüstrisinin bu efsanevi gösterisi 19 Ocak 2020 Pazar günü olumlu sonuçlarla sona erdi. Sektörden ilham almak ve yenilikleri izlemek için etkinliğe 128.000’den fazla ziyaretçi katıldı. Diğer endüstri ticaret fuarları için azalan trendin aksine, IMM Köln fuarı, son etkinliğe nazaran ziyaretçilerde artış kaydetti.

Önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl da fuar çok güçlü bir uluslararası profile sahipti. 2018’de 80.704 olan ziyaretçi sayısı bu yıl 82.000 oldu ve bunların yaklaşık yüzde 50’si Almanya dışından geldi. Alman toptan ve perakende ticaretinde gözlenen yoğunlaşmaya rağmen, iç ticaret ziyaretçilerinde küçük bir artış gözlendi. Kölnmesse CEO’su Gerald Böse, fuar hakkında şu değerlendirmeyi yaptı. “Bu sonuçlarla, IMM Köln sadece küresel ticarette öne çıkan konumunu vurgulamakla kalmadı, Almanya’dan gelen planlamacıların, mimarların ve kontrakt mobilyacıların artması Alman pazarı için bu fuarın önemini bir kere daha vurguladı. Uluslararası çekiciliği ile fuar yeni yıla umut vadeden bir başlangıç ​​yapmak için dinamik bir etkinlik oldu.”

Alman Mobilya Endüstrisi Derneği Genel Müdürü Jan Kurth da etkinliğe son derece olumlu bir yorumda bulundu: “Katılımcılar için bu fuar, sektörün 2020 mobilyalarına mükemmel bir başlangıç ​​yapmasına fırsat sağladı. Köln bir kez daha temaslar ve ilham kaynağı olarak bir sipariş fuarı olarak önemini gösterdi. İlgili herkesle birlikte, bu kilit olayın değişmekte olan pazar ortamında önemini güçlendirmeye devam edeceğiz.” İlk kez, iki iç dünyaya odaklanan fuar, Pure başlığı altında trend tasarım markaları dünyasını kapsamlı bir şekilde sunarken, bunun muadili olan Home alanında modern konutlar için bir yaşam tarzı hissi veren mobilya çözümleri sergilendi. Fuarın sonunda, katılan herkes bu yeni bölümlerin etkinliği daha net hale getirdiğini ve ziyaretçilerin daha kolay ulaşmasına yardım ettiğini kabul etti.

Pure Campus (Hochschulen), Hochschule Coburg, Halle 3.1

Katılımcılar ve ziyaretçiler, Salon 10’daki yeni yapıyı ve Alman mobilya trendlerine ve sürdürülebilirlik konusuna odaklanan özel Future Interiors etkinlik alanının getirdiği katma değeri memnuniyetle karşıladılar. Saf Atmosferler segmentinde Salon 11’in kavramsal olarak daha da geliştirilmesi, aynı zamanda IMM Köln fuarının gelişiminde önemli bir adım olarak görüldü. Kölnmesse firmasının CEO’su Oliver Frese, fuarın gelecek yıllardaki istikametini özetlerken, “Endüstriden gelen pazar ortaklarımız ve uzman tacirlerimizle birlikte, IMM Köln fuarını uluslararası mobilya ve iç tasarım endüstrisi için küresel bir pazara hizmet etmesi amacıyla planlı ve sistematik olarak genişletmeye devam edeceğiz” dedi.

Comments are closed.