İplikte çözüm ortağı; Çengel İplik

İplikte çözüm ortağı; Çengel İplik

Kurulduğu günden bugüne kadar müşterilerine inovatif çözümler sunmayı hedefleyen Çengel İplik, çalıştığı markalara kaliteli ürünler sunarak onların çözüm ortağı bir marka olmaya devam ediyor. Üretimini yaptıkları ürünler hakkında bilgi veren Çengel İplik Genel Müdürü Reşit Çengel, halı ve dokuma sektörüne yönelik ürün gruplarıyla müşterilerine çözüm ortaklığı sunduklarını ifade etti.

Öncelikle Çengel İplik Tekstil’in kuruluşu ve sektördeki yeri hakkında bilgi verir misiniz?

1999 Yılında kurulan Çengel İplik Tekstil, uzun yıllar boyunca iplik ve halı sektöründe ticari faaliyetlerini gerçekleştirerek istikrarlı yükselişini sürdürmüştür ve 2016 yılında sanayi yatırımını realize etmiştir. Üretimine polyester iplik ve boyama ile başlayan Çengel İplik, uzman kadrosuyla 2017 ve 2018 yıllarında boyama kapasitesini iki katına çıkarmıştır. Aynı yıllarda ileri teknoloji makine ve ekipman yatırımı yapan firmamız, polyester tekstürize iplik üretimine de başlamıştır. Firmamız, özellikle halı ve dokuma sektörüne yönelik ürün grubuyla, müşterisine çözüm ortaklığı sunarak faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Ürünler ve özelliklerinden bahseder misiniz?

Halı ve dokuma sektörüne yönelik polyester bazlı iplik gruplarımız bulunmaktadır. Polyester tekstürize iplik, polyester kazan boyalı iplik, POY ve çöken polyester iplik, sektöre sunduğumuz ürünlerdir. Müşterilerimizin yenilikçilik anlayışlarına katkı sunacak ve onları bir adım öteye taşıyacak ürün ve kalitelerimizi sürekli geliştirmeyi ihmal etmiyoruz.

Yeni Üretim Tesisleriniz, üretim gücünüze neler katacak?

Uzun yıllardır içerisinde yer aldığımız sektörde yenilikçilik arayışımız, kalıp dışına çıkabilme esnekliğimiz ve öncü inovatif firma olma hedefimiz, bize yeni yatırımlar için güç ve kararlılık sağlamaktadır.

Yeni üretim tesisimizle, büyüyen ve gelişen pazarda ürün ve üretim esnekliği, müşteri taleplerine hızlı ve eksiksiz cevap verme, sektöre inovatif bir bakış açısı ve ürün gamı sunma faaliyetlerini daha ileri taşıma fırsatı yakalamış olacağız.

Firmanız hangi noktalarda rakiplerinden ayrılıyor?

Çengel İplik Tekstil, rakiplerinin ne yaptığıyla ilgilenmek yerine, kendisine “biz neler yapıyoruz” sorusunu sormaktadır. Enerjimizi, zamanımızı rakiplere bakarak harcamak yerine müşterilerimizin ihtiyaçlarını belirleme ve karşılamaya yönelik çalışıyoruz. Müşterilerimizle yakın ilişki içerisinde çözüm ortaklığı kuruyoruz.

Son olarak yeni yıla yönelik hedefleriniz neler?

Yaptığınız işte yeni şeyler söyleyebilmek, alışılmışın dışına çıkabilmek oldukça önemli olup, bunun gerektirdiklerini yapmaya çalışıyoruz. Özellikle halı ve dokuma sektöründe polyester iplik kullanan firmaların hem yeni ürün geliştirme çalışmaları, hem de var olan ürün ve üretimleri için bizimle işbirliği yapmalarını tavsiye ediyoruz. Yeni yatırımlarımıza, ürün ve hizmetlerimizi müşterilerimizin etrafında inşa etmeye devam edeceğiz.

 

Comments are closed.