Marka tanıtımda marka; Marvel Tanıtım

Marka tanıtımda marka; Marvel Tanıtım

Marvel Tanıtım Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Çelik: “Markaların ihtiyacı olan yenilikler için çalışıyoruz.”

Sektörde uzun yıllardır başta tanıtım ve organizasyon işleri olmak üzere birçok alanda hizmet verem Marvel Tanıtım, sektörde firmaların marka bilinirliğini arttırmak için çalışmalarına devam ediyor. Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Marvel Tanıtım Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Çelik, markayı dinleyerek ve anlayarak fikir ürettiklerinin altını çizdi.

Öncelikle Marvel Tanıtım hakkında bilgi verir misiniz?

Biz, bu işi yapmaktan çok keyif alıyoruz. Sanattan besleniyor, her yeni fikre bir bilim adamı titizliğinde yaklaşıyoruz. Formülümüz ise çok belli; markayı dinlemek ve reklam jargonu kabul etmemek. Çünkü bizim için insan, insandır. İnsana tüketicidir demeyerek, insanı anlamadan fikir üretmeyi sevmeyiz. Hatta konuşacağımız insanı daha iyi anlamak için yanına gidip,
alışkanlıklarını yerinde inceleriz. Bu nedenlerden dolayı da günü kurtaran işler yapmak yerine geleceği tasarlamayı yeğleriz. Global düşünüp yerel hareket ederiz. Sonuçta ise her markanın içindeki enerjiyi harekete geçirir ve onun parlamasına destek oluruz.

 Peki, neler yapıyorsunuz?

Yaptığımız işlerin mottosu şu şekildedir:

  • Kendimizi reklam fikri ve satıcısı gibi değil, insanlara sizi anlatan bir dost gibi görürüz.
  • Pazarlama bizce bir dostluk ilişkisidir.
  • Bizim görevimiz de bu dostluğu renklendiren, zenginleştiren yollar ve yeni araçlar sunmaktır.
  • İyi fikirler bu işi başarır ancak fikir ses getirmiyorsa yeterince iyi değil demektir.
  • Bizim için reklam fikri yoktur. Reklam olacak güçlü fikirler vardır.
  • Güçlü fikirler hep aynı düşünce yollarıyla çıkmaz.
  • İyi fikir bulmak için herhangi bir metodumuz yoktur. Sadece kafayı çalıştırmak yeterlidir.

Bunların dışında kreatif tarafta büyük fikirlerin “büyük ses” getirdiği inancındayız. Markalar konuşur, yaşar. Hedef kitleye markanızı en doğru şekilde anlatmak için, onun karakterine uygun fikirlerle görsel ve işitsel alanda ses getiren işlere imza atarız. Basın ilanında yazı ve görsellerinden oluşan dikkat çekici görsel ve etkileyici sloganla en iyi sonuca ulaşırız. T.V reklamlarında iyi bir konsepte (fikirsel kurguya) ve ona uygun görsel tasarıma sahip filmler yapar, istenilen geri dönüşü anında alırız. Gerçekleşecek hayaller kurar, kalıcı markalar ortaya çıkartırız.

Bunları desteklemek içinde olmazsa olmazlarımızdan birisi de sosyal medyadır. Markanız için en uygun kurguda online marka stratejileri belirler, bunları son teknoloji ve trendlere harmanlayarak hayata geçiririz. Kurumsal kimliğinize uygun şekilde dijital ortamda var olmanız kadar, mevcut ve potansiyel hedef kitleniz tarafından da ulaşılabilir olmanızı amaçlarız. Kısacası markanızın ihtiyacı olan organizasyon, marka ve ürün etkinlikleri, toplantı ve seminer organizasyonları, maskot tasarımı ve üretimi gibi birçok alanda hizmet veriyoruz.

Organizasyonlar dışında markaların bilinirliğini arttırmak için yaptığınız çalışmalardan da bahseder misiniz?

Her projede konusunda uzman ekibimizle sizi sürprizlerle karşılaştırmadan; zamanında işi teslim edip, markanıza yeni ufuklar açıyoruz. Teknolojinin son olanaklarını kullanıp, görüntü kalitesinde en iyi hedefe varıp, hafızalarda unutulmayacak noktalar bizler için önemli. Bunun için fotoğraf ve prodüksiyon, reklam, eğitim ve tanıtım filmleri, fotoğraf çekimleri, montaj-animasyon-dublaj-video klip gibi alanlarda hizmetlerimiz var.

Markaların bayilerine yönelik yaptığınız hizmetler nelerdir?

20 yıldır; açık hava reklamcılığı, dijital baskı, ışıklı-ışıksız tabela, fuar standları üretimi, araç ve bina giydirmeleri yapıyoruz. Tasarımdan montaja, müşterilerimize kötü bir sürpriz yaşatmamaktan dolayı hep mutluluk duyarız. Müşterilerimizin görsel ve satış arttırıcı tüm materyallerinin doğru yerde, doğru şekil ve doğru biçimde olması için gece gündüz çalışırız. 3M, Oracle, Arlond ve Roland gibi sektöründe lider çözüm ortaklarımızla en iyiyi sunarız.

Başlıca hizmet verdiğiniz markalardan bahseder misiniz?

Yukarıda da bahsettiğim gibi markalara sosyal medya yönetimi, mağaza, showroom, tabela, dış cephe kaplaması ve bayi toplantısı gibi hizmetler veriyoruz. Royal, Atlantik, Dolce Vita, Koza, Angora, Artemis, Linea, Bünyan Halı, hizmet verdiğimiz başlıca markalar. Bunların dışında MK, Abaklı, Amiral, Esse, Evsan, Şirvanoglu, Merkez, Şark ve Işık Halı markaları da hizmet verdiğimiz bölge bayileri.

Pandemi süreci sizi nasıl etkiledi?

Pandemi sürecinde en çok etkilenen sektörlerden biriyiz. Gecen sene bazı markaların lansmanlarını yaptık. Bu yıl içerisinde ise iki markaya aynı hizmeti verdik. Umut ediyoruz ki önümüzdeki günlerde bu problem ortadan kalkacak ve işimizi daha sağlıklı ortamlarda yapabileceğiz.

Comments are closed.