Mobilya Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Posted by

İnternetten-Mobilya-Alırken-Nelere-Dikkat-Edilmeli-Evmambo-Vitringez

Yeni bir eve taşınırken, evlenirken veya evinizi yenilerken beğenip satın aldığınız mobilyaları uzun yıllar kullanabilmek istiyorsanız iyi seçimler yapmanız gerekir. Mobilya alışverişi yaparken hem göz zevkinize hitap edecek, hem de kullanım rahatlığıyla hayatınızı kolaylaştıracak tercihlerde bulunmalı, test etme ve satın alma süreçlerinde ve daha birçok konuda dikkatli davranmalısınız.

Alışveriş yapacağınız zaman gözünüzden hiçbir detayın kaçmaması için, mobilya seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken hususları sizin için listeledik.

Bütçe

Evinize mobilya gibi hem yükte hem de pahada ağır bir eşya alacağınız için öncelikle bütçenizi, sonra da herhangi bir mobilyayı çok beğenmeniz durumunda çıkabileceğiniz üst limiti önceden belirlemeniz iyi olur. Belirlediğiniz bütçe doğrultusunda, mümkün olduğunca diğer kriterlerinize de uygun olacak modeller bulabilirsiniz.

Konfor ve tasarım

Mobilya alışverişi yapılacağı zaman, göze hitap ederken konforu da geri plana atmayan mobilyaları tercih etmek gerekir. Örneğin oturma odaları evin dinlenme köşeleridir ve dolayısıyla en rahat olunması gereken alanlardır. Mağazada tasarımını çok beğendiğiniz ve dinlenme alanınıza yakışacağını düşündüğünüz bir koltuğun, rahatlığını da test etmelisiniz. Moda olan modeller, kumaşlar birkaç yıl sonra demode olabilir, zevkleriniz de zaman içerisinde değişebilir; fakat size iyi hissettiren, kullanışlı bir mobilya seçimi yapmanız uzun vadede memnun kalmanızı sağlar.

Diğer eşyalarla uyum

Vitrinde, showroom’da veya online mağazada görüp beğendiğiniz o mobilya, eve getirip monte ettiğinizde diğer eşyaların yanına, halılara ve duvarlara uyum sağlar mı diye mutlaka düşünmelisiniz. Spot ışıklarının altında gördüğünüz ürün, eve getirdiğinizde, evdeki aydınlatma sebebiyle aynı renkte ve çekicilikte görünmeyebilir. Satın aldığınız bir sehpanın malzemesi ile yemek masasının renk ve dokusu birbirine uymayabilir. Dekorasyonda renk, doku ve tarz uyumunu sağlayacak ürünleri tercih etmek evi daha şık gösterecektir. Yeni evler için öncelikle mobilya alışverişini tamamlamak, daha sonra dekoratif eşyaların seçimini yapmak daha mantıklı olacaktır.

Parçaların kontrolü ve garantisi

Mobilyaların kapak, çekmece, sürgü gibi bölümlerinin rahat kapatılıp açılmasına; uzun rafların ek desteklerle, uzun kapıların ise menteşelerle desteklenmiş olmalarına dikkat etmek gerekir. Mobilya seçimi yaparken konstrüksiyonunun sağlam olması ve kullanırken güven vermesi önceliklerinizden olmalı. Buna ek olarak, garanti belgesi veya sertifikası bulunan ürünleri tercih etmek de oldukça önemlidir.

https://www.ronline.com.tr/tr/

#mobilyasecimi, #mobilya, #mobilyaalisverisi, #ronline, #aydinlatma

Comments are closed.