Motif Halı son teknoloji üretim yapıyor

Motif Halı son teknoloji üretim yapıyor

motifHalı sektörüne 2004 yılında adım atan Motif Halı, kurulduğu günden itibaren kalite ve müşteri memnuniyetinden ödün vermemeyi ilke edinmiş.  Bunun içinde yeniliklerin sıkı takipçisi olan firma, makine parkurunu sürekli yeniliyor. Motif Halının hedefleri büyük…

Bu hedeflere giden yolda mesleğin getirdiği etik ilkelere bağlı kalarak tedarikçilerine, müşterilerine, çalışanlarına dürüst ve güvenilir duruşundan ödün vermemeyi planlıyor. Evrensel bilgiye ve bilgi paylaşımına değer veren, tarihi ve kültürel dokuların bilinciyle kurumsallığı esnaflıkla kusursuz bir şekilde harmanlayarak faaliyetlerini sürdürüyor.  Bu sayede de güçlü tasarımları, yenilikçi, nitelikli ürün ve hizmetler ile farklılık oluşturarak sektörünün gelecek vadeden firmaları arasında yerini alıyor.

Müşterilerine sağladığı ürün ve hizmet kalitesi, müşterilerinin beklentilerinin üstüne çıkma gayesi ve sürekli gelişme ilkesi ile takım ruhu içinde çalışıyor. Çalışanlarının en değerli varlığı olduğundan yola çıkarak, çalışanlarına yatırım yapmak ve iş ortamını sürekli iyileştirmek Motif Halının ana amaçlarından biri…

Gaziantep 3. organize sanayide bulunan fabrikada Akrilik, Yün, Polip ve Polyester, parça halı ve duvardan duvara halı ürettiklerini ifade eden Serkan Yıldız, 2010 yılında yönetim kadrosuna almış olduğu endüstriyel yatırım kararı ile birlikte 16.000 m2 alanda Niğde Organize sanayide 600 Ton Kapasiteli Akrilik-Yün iplik tesisinin kurulduğunu belirtti.

2014 yılında Gaziantep 1. Organize sanayi bölgesinde 10.000 m2 alanda 600 ton üretim kapasitesine sahip Polipropilen iplik üretim tesisleri ile Toplam 46.000 m2 alanda entegre bir tesis olarak halı üretimi yaptıklarını da sözlerine ekleyen Yıldız, müşterilerin Türkiye’nin dört bir yanında bulunan tüm seçkin mağazalardan Motif Halı ürünlerini temin edebilmesini hedeflediklerini vurguladı.

Halı koleksiyonu oluşturulurken trendler baz alınıyor

Motif halı olarak 2004 yılından günümüze kadar sektörden edindiğimiz tecrübeyi, güncel trendlerle harmanlayarak, her geçen gün geliştirmeye ve evlerimizin vazgeçilmezi olan halıyı dekoratif bir ürün olarak sunmaya devam ediyoruz. Arge ekibimiz ile birlikte ulusal ve uluslararası halı ve mobilya fuarlarını takip ederek, güncel renkleri belirliyor ve eviniz için en iyi kombini oluşturacak tasarımlar yapıyoruz.  Bu senenin modası olan canlı renkleri, pembe, mavi, mor, yeşil, sarı ve kremin uyumunu halılarımıza yansıtıyoruz. Motif halı olarak bizler günün stresini atabileceğiniz oturma odası halıları, en değerli misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz salon halıları, yazın ışıltısını yansıtan yazlık halıları ve koridorlara anlam katan yolluklarımız ile değerli müşterilerimizin beğenilerine hitap etmeyi hedefliyoruz.

Üretim konusunda yeni teknolojik gelişmeleri gerek dokuma ve dokuma makineleri konusunda gerekse halı apre ve konfeksiyonu ile ilgili teknolojik gelişmeleri halı piyasasındaki yeni trendlere göre takip ediyoruz. Motif Halı entegre bir tesis olarak son teknolojiye sahip 10 adet Van De Wiele, 3 adet te Schöner tezgâhta aylık 450.000 m2 de halı üretimi yapmaktadır. Kullandığımız tezgâhlar, halı konfeksiyon, oyma, apre hatlarımız halı üretiminde kullanılan son teknolojiye sahiptir.

Halı tercihinde ülkelerin kültürleri belirleyici oluyor

İhracatta araştırma yapılması için öncelikle ülke seçimi yapılıp, ona göre ülkede giden kalitelerde çalışma yolu alınır. Pazar araştırmasında ilk olarak rakiplerinde durumu gözden geçiriliyor ve farklı kalitede çalışmalar yapıyoruz. Tabii ki fiyatlandırma boyutunda uygun kaliteyi uygun fiyata satmak gerekiyor. Herkes satıcı olabilir ama bizim gayemiz müşterimizi iş ortağı yapabilmektedir. Onların talepleri ve önerileri bizim için çok değerlidir. Her ülke farklı kalite ve desen seçimi yaptığından hassas bir çalışma gerekiyor. Her türlü PP heatset; BCF; Frize ve akrilik her yerde gitmiyor; kimisi ucuz halı istiyor kimisi daha yüksek kalite istiyor. Örneğin akrilik kalitesi Amerika; kanada ve İsrail’de gitmiyor ama bu bölgelerde PP heatset yüksek ve düşük kalite de gidiyor. Bizim en büyük avantajımız rakiplerimize göre kendi iplik tesisimizin olmasıdır. Özellikle Ortadoğu ve Amerika  pazarında çok güçlüyüz. Kendimize şuanda Avrupa; Rusya; Türki Cumhuriyetleri ve Uzakdoğu ülkelerini hedef almış durumdayız.

Motif halı olarak Türkiye halı pazarını 9 bölge bayi ile yönetmeyi hedefliyoruz. Yeni bir yapılanma ve Türkiye halı pazarı için yeni bir marka oluşturma gayretiyle çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.

#MotifHalı #Halı #teknoloji #üretim #Halıkoleksiyonu #trend

Comments are closed.