Pickhobi ile yaşam alanlarınıza faklı dokunuş

Posted by

Mimarlık firmaları ile ortak projeler yürüten Pickhobi, çarpıcı, dinamik ve modern koleksiyonuyla yaşam alanlarınıza estetik bir boyut kazandırıyor. Her ölçekte ihtiyaç duyulan görsel içerikli duvar dekorasyonu kapsamında baskı çerçeveleme yöntemlerine hâkimiyeti ve profesyonel ekibiyle Pickhobi yenilikçi tasarımlara imza atıyor. Bünyesinde barındırdığı beş farklı sunum yöntemi ile mimarların büyük bir ihtiyacına cevap vererek sanat ile dekorasyonu bir araya getiriyor. Dünyanın dört bir yanından seçkin fotoğrafçıların sanatsal eserlerini cam ve çerçeveleme yöntemi ile tablolama, canvas, diasec ve cam tablo olarak beş sunum yöntemi kapsamında geniş bir iç dekorasyon hizmeti sunuyor. Türkiye’de daha önce eşi benzeri görülmemiş bir hizmet anlayışı ile randevu istenilen eserleri satın alınmadan önce yaşam alanlarına ücretsiz olarak taşıyor. Bu sayede mimarların üzerinde çalıştıkları alanda veya iç mimaride estetik görünüme değer veren bireylerin eserleri satın almadan önce evlerinde görmelerine olanak tanıyor. Pickhobi aynı zamanda Bostancı’da bulunan galerisinde özel olarak kürasyondan geçmiş seçkin eserleri sergilemeyi sürdürüyor. Baskı departmanında düzenli olarak basılıp çerçevelenen yüzlerce eser ambalajlı halde sergilenmeyi ve gün yüzüne çıkmayı bekliyor. İç mimarlara, sanatçılara ve birlikte iş birliğinde bulunduğu veya iş birliği içerisinde olacağı dallara da düzenli olarak özel etkinlikler yapıyor. Yaptığı etkinlikler ile aynı çatı altında buluşmanın önemini vurguluyor.

Global ünlü fotoğrafçıların eserleri 

Dünyanın en gizemli noktalarından estetik fotoğraflar barındıran Pickhobi bünyesinde yeni bir evrenin kapılarını aralayabilirsiniz. Aynı zamanda dünyanın önde gelen çerçeve üreticilerinin yüksek kalite polistren profillerini kullanarak, çerçeve standartlarını bir üst seviyeye taşıyor. Tasarımcıların her bir fotoğraf için ayrı ayrı hazırladığı modern çerçeveler, uluslararası standart boyutlar, farklı renkler ve kombinasyonları ile Pickhobi yeni bir akıma da öncülük ediyor.

Hahnemühle kağıtlar, Matobel camlar.. 

Fine art baskının vazgeçilmezi Hahnemühle 1584 yılında kâğıt üretimine başlamıştır. Hahnemühle kağıtları kullanılarak basılan eserlerin yüksek kalite standartlarında, uzun ömürlü ve estetik açıdan en doğru yöntemle sergilenmesi sağlanmaktadır. Üretilen eserlerin sergilenmesi ve sunumunda dünyanın en iyi camı olarak bilinen Belçika menşeili yansıma engelleyici Matobel marka cam kullanılmaktadır. Matobel camların kullanımı ile sergileme yöntemi ayrı bir boyuta taşınırken, en kaliteli görsel alımlama yöntemini sizlere sunmayı ilke edinmektedir. Pickhobi baskı esnasında arşivsel pigment mürekkepler kullanarak en doğru renk skalasını ve canlılığını her daim koruyan eserleri gün yüzüne çıkartıyor. Yaklaşık 500 eserlik seçkisiyle evinizin renk ve tasarımına uyumlu estetik bir dekorasyon bütünlüğü sağlıyor.

Canvas, cam, diasec ve diğerleri… 

Canvas eserlerin baskısı sırasında %100 cotton materyale HP arşivsel pigment baskı yöntemi tercih edilmektedir. Alınan baskı üzerine akrilik vernik uygulanırken iki çeşit kasnak seçeneği ile canvas baskılar sunuma hazır hale gelmektedir. Pickhobi bünyesinde pürüzsüz yüzeyi ve keskin hatları ile 4mm temperli cam yüzeyine UV baskı tekniği uygulanmaktadır. Bu yönteme yatkın olan özenle seçilmiş canlı renklere sahip fotoğraflar, cam tablolar haline getirilir. Duvardan 2cm öne taşıran metal askı aparatları ile sunumu boyut kazandırarak gerçekleştirilir. Diasec tablolar; Pickhobi bünyesinde akrilik (pleksi) levhaya doğrudan ve kalıcı olarak uygulanmaktadır. Dünyanın en köklü ve kalitesi kanıtlanmış yüz montaj (face-mounting) sürecidir. Fotoğraflar sınırlandırılmadan yani çerçeve içerisine sokulmadan üzeri pleksi kaplanarak alüminyuma monte edilir. Fotoğrafların sınırlandırılmaması eserde bir sonsuzluk ifadesi hissettirmektedir. Arşivsel pigment boya ile basılan fotoğrafların üzerinin pleksi ile kaplanması yansımayı minimuma indirir ve canlı bir görsel yüzey oluşturur. Bu yöntem yüksek kaliteli görüntünün içerisinde parlak renkler ve ayrıntılı bir dokunun gözle görülür şekilde hissedilmesine yol açar.

Pickhobi bünyesinde kendinden yapışkanlı birinci kalite folyolara basılarak Forex’e sıvanmaktadır. Bu tasarım için özenle seçilmiş fotoğrafların baskıdan sonra ön plana çıkmasını artbox yönteminin sıra dışı çerçeve kısmı sağlamaktadır. Normal çerçeveden farklı olarak artbox profillerinin çerçeve kısmının kenarları 4 mm, derinliği ise 3 cm olduğu için şık tasarımıyla fotoğrafın organik güzelliğini ön plana çıkartmaktadır. Artbox yöntemi dahilinde fotoğraf camsız sergilenerek daha samimi ve ulaşılabilir bir havaya bürünmektedir. Camsız kullanılan fotoğrafın üzerine laminasyon uygulanarak eserin zarar görmesi engellenmektedir.

Comments are closed.