Seroni Domotex Hannover’de boy gösterecek

Seroni Domotex Hannover’de boy gösterecek

40 yıllık firma tecrübesiyle dekoratif halı sektörüne öncülük eden Taşkın Halı Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Taşkın ile dekoratif halıların sektördeki yerini ve firmanın hedeflerini konuştuk.

Bize biraz kendinizden ve fabrikanızdan bahseder misiniz?

1978 yılından beri sektörde üretici kimliğimizle faaliyetlerimize devam etmekteyiz. 2017 yılı itibari ile 7000 m2 kapalı ve 3000 m2 açık alana sahip bir tesis içerisinde, yıllık 3 milyon metrekare yeni makine parkurumuz ile üretimimiz tüm hızıyla devam ediyor.  Aynı bina içerisinde bir showroom’a sahibiz. Tüm müşterilerimizi günlük olarak buraya davet etmekte ve yaptığımız tüm trendleri kendilerine sunmaktayız. Fabrikamız  gerekli olan tüm  makine ekipmanına sahip olmakla beraber kendi bünyemizde profesyonel dizaynırlarımızın hazırlamış olduğu koleksiyonlarımızı, konfeksiyon, paketleme ve sevkiyat depolarındaki hızlı işlem akışı ile müşterilerimize ulaştırmaktayız.

Yeni yatırım planlarınız var mı? 

Üretim fabrikaları yatırım yapmak zorundadır. Taşkın Halı, ilk kurulduğu günden bu yana hep krizlerde büyümeyi alışkanlık haline getirmiştir. Bu süreçte öncelikle varlığını korumak, akabinde ise oluşan pazar boşluklarını doldurma adına temel nitelikte adımlar atmaktadır. Üretimde ve pazarlamada yapılan revizyonlar ve yeni yatırımlarımız da bunu desteklemektedir. Yeni endüstriyel baskı tesisimizi 3 ay içerisinde faaliyete geçireceğiz. 3. bir baskı ünitemiz yılbaşı itibari ile devreye girmiştir.

Hangi marka ile faaliyet gösteriyorsunuz? Ürün gamınızda neler yer alıyor?

“SERONİ” adında tek bir markamız var. Hem yerel hem de uluslararası pazarlarda kalitesini kanıtlamış bir marka.  Kaliteli polyester iplikten dokunmuş parlak, mat ve fantazi shaggy tarzı pek çok ürün gamımız mevcut.  Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda alternatif üretimler de yapmaktayız.

Kaliteniz ve müşteri memnuniyet politikanız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bu konu hakkında pek çok şey söylenebilir fakat kısaca özetlemek gerekirse  “Müşterilerimiz bizim tercümanımızdır”. Biz “Kalite olmadan üretim olmaz” anlayışı ile yola çıktık ve halen bu anlayış ile yolumuza devam ediyoruz.  Merdiven altı tabir ettiğimiz üreticilerle ürünlerimizin hiçbir şekilde mukayese dahi edilemez.

Firmanız Ocak 2018 de Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenecek olan DOMOTEX fuarında yeni ürünleri ile boy gösterecek. Müşterilerinize sunacağınız ürünlerin diğer rakip ürünlerden ayıran özelliği ne olacaktır?

Türkiye’deki üreticilere rakip gözüyle bakmıyoruz, onlar sektörden meslektaşlarımız. Rakiplerimiz Çin, Hindistan vs. Ürünlerimizin özelliği tabii ki öncelikle KALİTE’miz.  Hem yerel hem de uluslararası pazarlarda kalitemizi kanıtlamış bir firmayız. Kesinlikle kaliteden taviz vermiyoruz. Tabi bunun yanında modern bir çizgimizin olması ve müşteri istek ve ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verebilmemiz. Ayrıca pek çok ürün yelpazesinde yapmış olduğumuz sürdürülebilir yenilikler bizi diğer firmalardan ayıran özelliğimiz olmaktadır.

Bu sektörde başarının sırrı sizce nedir?

Biz bu sırrı öncelikle güven sonra tasarım ve inovasyon olarak görüyoruz. Günümüzde üretmekten ziyade tasarım, renk ve teknik özellikler de sizi kaliteli kılıyor. Hedefimiz hep daha kaliteli ve farklıyı yakalamak olduğu için ürün çeşitliliğimiz, tasarım gücümüz ve hızlı hareket edebilen Ar&Ge miz sayesinde üst segment kaymaz taban halı ve paspas sektöründe dünyanın önemli firmaları arasına girmeyi başardık. Bu gerçekten gurur verici..

Tasarım ve Ar&Ge ekibinizden bahseder misiniz?

Sektörümüzün geleceği Ar&Ge, inovasyon ve tasarıma verdiği önem oranında şekillenecektir. Uluslararası pazarlarda yer almak isteyen firmaların rekabet ortamına ayak uydurabilmeleri için sürekli yeni ve özgün tasarımlar oluşturmaları gerekmektedir. Ar&Ge ekibimiz müşteri odaklı tasarım yaptığı gibi ülke bazlı ürünler de geliştiriyor.

Bazı firmaların desenlerimizi kopya etmesi bizim doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor ve bu bize motivasyon olarak geri dönüyor.

 

#SeroniDomotex, #ŞevketTaşkın, #Halı, #HalıSektörü

Comments are closed.