Taç Nepal etkili arge çalışması ile dünyaya açılıyor

Taç Nepal etkili arge çalışması ile dünyaya açılıyor

halıNeredeyse on yıldır müşterileri kaliteli halılar ile buluşturan ve sektörün gelişmesine katkı sağlayan Taç Nepal Home & Carpet firması net bir felsefeyle yoluna devam ediyor. Buna göre öncelikli olarak benimsedikleri ilke, kaliteden ödün vermeden üretilen ürünleri doğru bir stratejiyle Türkiye’nin ve dünyanın her yerindeki hedef kitleyle buluşturmak. Firmayı daha yakından tanımak için sorularımızı Taç Nepal Home & Carpet Firma Sahibi Akif Dikicibaşı’na yönelttik.

2007 yılından bu zamana faaliyette bulunan Taç Nepal Home & Carpet, halı ve ev tekstili sektöründe başarısını kanıtlayarak, Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerine seçkin ürün yelpazesini sunuyor. Firma ilk kurulduğu zamandan bu yana müşteri memnuniyetini ilke edinerek, yenilikçi yüzü ile evine aşık olan insanlara zengin koleksiyonu ile yanıt veriyor.

Ürünlerin %100 doğal hammadde kullanılarak üretildiğinin altını çizen Akif Dikicibaşı, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bizim için önemli olan her zaman müşterileri sağlıklı ve kaliteli ürünler ile buluşturmak. Müşterilerin talepleri doğrultusunda hareket ederek, onların hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle de kalite bu işin merkezinde yer alıyor. Ürünlerimiz çamaşır makinesinde yıkamaya karşı dayanıklı ve kullanılan hammadde hhalıaçısından da doğal ve kalitelidir. Kullandığımız hammaddelerin birleşenleri pamuk ve floş dediğimiz kavak ağacının kabuğundan elde ediliyor. İnsan sağlığına duyduğumuz hassasiyeti ve ev hanımlarının işini kolaylaştırmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”

Üretim kapasitesinin ayda 40.000 m2 civarında olduğunu paylaşan Dikicibaşı, üretim sonrasında en hassas oldukları noktanın ürünün özel makinelerde yıkanarak, sterilize edilmesi olduğunu belirtti. Böylece firma müşteriye steril ve her anlamda sağlıklı bir ürün sunuyor olmanın rahatlığıyla, işini önemseyerek ve sorumluluklarının bilinciyle hareket ediyor.

Rekabetti kazanca dönüştürmek için etkili pazar araştırması yapmak şart!

Ürünleri müşteriyle buluşturma noktasında sistematik ilerleyen firma, bölge bayi sistemi ile çalışıyor. Ege, Marmara, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgesi olmak üzere Türkiye’nin her bir köşesine ulaştıklarını aktaran Dikicibaşı, “Biz müşterilerin ürünlere en rahat şekilde ulaşmasına önem veriyoruz. Bu nedenle de tüketicileri en yakın Taç Nepal Home & Carpet noktasına yönlendiriyoruz. Bölge bayilerimizle koordineli ve birlikte hareket ediyoruz. Çünkü biz birlikte hareket etmeyi ilke edinmiş bir takım ve kocaman bir aileyiz” ifadelerine yer verdi.

İşin ihracat tarafında Ukrayna, Rusya, Irak ve Polonya gibi ülkelerle temasları olduğunu ve hedeflerini daha çok kitleye hitap etmek, ulaşmak olarak açıklayan Dikicibaşı, bu noktada stratejik hareket ettiklerini de sözlerine ekledi.

Firma rekabeti kazanca dönüştürmek için etkili pazar araştırmalarıyla arge tarafını güçlendiriyor. İhracatta dikkat ettikleri hususları bizimle paylaşan Akif Dikicibaşı şöyle anlattı; “Halı ihracatı yapmadan önce o ülkenin ekonomik durumundan, tüketici eğilimlerine, sektörün nasıl olduğundan sektördeki etkin oyunculara kadar bir takım kriterleri değerlendirmek gerekiyor. Marka olarak yer almayı düşündüğümüz pazarda oradaki kalıplaşmış temel taşlara, yani etkin markalara bakmak lazım. İşin rekabet tarafında ne kadar ayakta kalınabileceği hesaplanıp, doğru adımlar atılırsa başarı da beraberinde gelecektir. Öte yandan, rakiplerin başarı nedenlerini araştırmak da hem pazara giriş olanaklarına hem de giriş stratejilerine ışık tutacaktır. Başarı örneği olarak sadece en büyük kuruluşlar değil, aynı zamanda ufak pazar bölümlerini karlı bir şekilde değerlendirebilen küçük firmalar da incelenmelidir.”

Taç Nepal Home & Carpet markası ihracatta aşağıdaki kriterlere dikkat ederek başarıya ulaşıyor:

– Üstün ürün ve/veya servis kalitesi,

– Fiyat avantajı,

– Maliyet avantajı,

– Üretim yerinin ve taşıma uzaklıklarının getirdiği avantajlar,

– Satış ve dağıtımda üstünlük

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik ve siyasal sıkıntılara da değinen Dikicibaşı, “Bundan önceki sıkıntılı süreçleri nasıl atlattıysak bunu da atlatıp daha ileri gideceğimizi ön görüyoruz. Tüketen bir TÜRKİYE yok artık, üreten bir TÜRKİYE var. Biz de bizim üzerimize düşen görevi yapıp kaliteyi yukarıya taşıyacağız” açıklamalarında bulundu.

Pastel tonlar şık tasarımlarda buluşuyor

Taç Nepal Halının 2016 / 2017 Sonbahar – Kış koleksiyonunda krem, pudra, vizon, nilbeji, fildişi gibi pastel renkler dikkat çekiyor. Sadece belirli motiflerde sınırlı kalmayan marka, Osmanlı figürleri, 3 boyutlu ve sade desenlerler özgün tasarımlar ortaya koyuyor. Birbirinden farklı çizgide tasarlanan halılar, herkesin zevkine hitap ediyor.

#TaçNepal #argeçalışması #halı #sektör #ihracat #TaçNepalHomeCarpet

Comments are closed.