Tasarımın geleceği Decor & Design Conference’ta

Tasarımın geleceği Decor & Design Conference’ta

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık, online olarak 5-6 Mayıs 2021 tarihlerinde yapacağı Decor & Design Conference ile dekorasyon dünyasını ışık tutacak.

Pandemi sürecinin olumsuz etkilendiği en büyük platform, hiç kuşkusuz fuarlar. Bu sürece ayak uydurmak için farklı yöntemler deneyen fuar şirketleri, online olarak fuar yapmaya ve katılımcıların bu yeni tarza uyum sağlamasına yardımcı olmaya devam ediyor. Dünyanın en büyük 10 fuar şirketi arasında yer alan Hannover Fairs Turkey Fuarcılık ise dekorasyon dünyasının bu yeni tarzda umudu olma yolunda çalışmalarını sürdürüyor. Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Proje Direktörü Soley Özsoy Bürümcek, 5-6 Mayıs 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Decor & Design Conference hakkında bilgi verdi.

Kısaca Hannover Fairs Turkey Fuarcılık ve kendiniz hakkında bilgi verir misiniz?

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık olarak, dünyanın en büyük 10 fuar şirketi arasında yer alan Deutsche Messe AG’nin Türkiye’deki fuarlarının planlanması, organizasyonu ve uygulamasını 1996 yılından beri yürütmekteyiz. İş ortaklarımız ile birlikte büyük çoğunluğu imalat endüstrisine odaklı 18 ticari fuar düzenlemekteyiz. Türkiye’de düzenlediğimiz fuarların yanı sıra, dünyanın çeşitli ülkelerinde Deutsche Messe AG tarafından düzenlenen fuarlara Türkiye’den katılımları organize etmekteyiz. Sizlerin de bildiği gibi DOMOTEX fuarı da halı ve zemin kaplamaları alanında 1989’dan beri Almanya’da sektörünün lider fuarı olarak gerçekleşiyor. Aynı şekilde bu fuarımızın Türkiye ayağını da bizler Gaziantep’teki çözüm ortaklarımızla birlikte 2014 yılından bu yana başarılı bir şekilde organize ediyoruz. Ben de firmamızda 14. yılımı doldurmuş bulunuyorum. Bu süreçte firmamızın çatısı altında gerçekleşen birçok farklı sektöre hitap eden projede görev almakla beraber, son 7 yıldır da DOMOTEX fuarının proje direktörü olarak görevimi keyifle sürdürüyorum.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecini siz nasıl geçiriyorsunuz? Bu konuyla alakalı ne gibi çözümleriniz var?

Fuarlar hiç şüphesiz firmaların büyümesine katkı sağlayan, daha fazla pazara açılmalarını ve mevcut pazarlarındaki paylarının artmasını sağlayan en önemli pazarlama araçlarıdır. Ancak maalesef içinde bulunduğumuz süreç gereği, fiziki olarak gerçekleştirdiğimiz fuarlarımıza bu süre zarfında ara vermek durumunda kaldık. Öte yandan sanal fuar ve konferans gibi dijital çözümler ve yeni projelerle, çalıştığımız sektörlerdeki firmalarımızı desteklemeye devam ediyoruz. Artık rekabet ve pazarlama sürecini doğru stratejilerle iyi yönetenlerin bir adım önde olacağı bir dönemdeyiz. Bu zor dönemde, fuarcılık sektöründe uzun yıllardır süregelen deneyimimizi teknolojik imkanlar ve organizasyon gücümüzle birleştirerek, birlikte uzun yıllardır çalıştığımız sektörleri ve hatta yenilerini bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla Haziran ayından bu yana Connection Days isimli dijital etkinlik platformumuzda, organize etmekte olduğumuz uluslararası nitelikteki konferans ve etkinlikler serisi ile sektör profesyonellerine hizmet veriyoruz. Amacımız, geleneksel bir fuar etkinliğini sanal platformumuz üzerinden zengin içerikli dijital konferanslar, 3D standlar ve networking odaları ile zenginleştirerek katılımcı ve ziyaretçilerimize eşsiz bir deneyim sunabilmek.

5-6 Mayıs tarihleri arasında Decor & Design Conference adı altında dijital bir etkinliğiniz olacak. Bu etkinliğin, dekorasyon dünyasına ne gibi fayda sağlayacağını düşünüyorsunuz?

Decor & Design Conference’ta, “Geleceğin Tasarım Kodlarını Keşfedin” temasıyla yola çıkıyoruz. Connection Days isimli dijital platformumuzdaki etkinlik serisinin dördüncüsü Decor & Design Conference’ta, 2 gün boyunca 3 boyutlu standlar, online konferanslar ve networking odaları ile, ziyaretçilerimize mimarlık, iç mekan dekorasyonu ve tasarım konularında en yeni trendler, sürdürülebilir çözümlerle dolu yepyeni bir deneyim yaşatmayı hedefliyoruz. Dijital konferansımız paneller, oturumlar ve keynote konuşmacıların katılımı ile gerçekleşecek.  Konferans kapsamında geleceğin tasarımları, eko tasarım ve sürdürülebilir çözümler,  IoT ve iç mekan tasarımının entegrasyonu, Covid-19 sonrası tasarım trendleri, yeni yaşam alanları, yapı ve malzeme sohbetleri, zemin kaplamalarındaki yeni uygulamalar, mağaza tasarım ve dekorasyonu gibi konulardan oluşan zengin içerikli paneller ve oturumlar ile sektörün önde gelen isimleri, geleceğin tasarım trendlerini izleyicileriyle paylaşacak.

Decor & Design Conference’ta, katılımcı ve ziyaretçilerimize dijital bir etkinlik deneyimi yaşatırken, networking odalarında yeni iş bağlantıları kurmalarını ve alanlarındaki en önemli isimlerden tasarımın geleceği ile ilgili ilham almalarını hedefliyoruz. Aslında amacımız bu etkinlikle bir konferanstan daha fazlasını sunabilmek. Decor & Design Conference, katılımcı firmaların ziyaretçilerine ev ve yaşam konseptlerini sunabileceği, canlı görüşmelerin yapılabileceği 3D standlar, networking odalarında firmaların sunum yapabileceği ve kapsamlı konferans konuları ile tam bir bilgi ve deneyim paylaşım platformu olacak.

Bu sene Domotex Turkey fuarını yapmayı düşünüyor musunuz? Son durum hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Aslında hedefimiz 2020’de ara vermek durumunda kaldığımız Türkiye fuarımızı, 2021’de fiziksel olarak yeniden Gaziantep’te gerçekleştirmek yönünde idi. Bu hususta halen sektördeki firmalardan ve şehirden talepler alıyoruz. Öte yandan pandeminin gidişatını da yakinen takip etmek ve buna uygun kararlar almak durumundayız. Dolayısıyla her zaman olduğu gibi destekçilerimiz olan Gaziantep Ticaret Odası, Güneydoğu Halı İhracatçı Birlikleri ve Gaziantep Halıcılar ve Dokumacılar Odası ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Görüşmelerimizi en kısa zamanda sonuçlandırıp sektörü bilgilendirmeyi hedefliyoruz.

Comments are closed.