“Treffpunkt Handwerk”, DOMOTEX 2020’de hub’ı çağdaş içerik ve yepyeni bir görünüm ile takas ediyor

 “Treffpunkt Handwerk”, DOMOTEX 2020’de hub’ı çağdaş içerik ve yepyeni bir görünüm ile takas ediyor

Yenilenmiş, modernize edilmiş tasarımı ve pratik temaların ve günümüzün ticaret profesyonelleri için önemli olan konuların kapsamı ile, Salon 13’teki “Treffpunkt Handwerk” vitrini DOMOTEX 2020’de önemli bir vurgu olarak belirliyor. “Treffpunkt Handwerk” bir ağ ve topluluk alanı genç ve yaşlı esnafların, akranlarıyla kaliteli diyalog için teşvik etmek için ihtiyaç duydukları her şeyi bulacakları yer. Bunun yanı sıra, teklif edilenden önceki yıllara göre daha fazla canlı gösteriler yapılacak.

Sergi, uzmanların ticaret pratiğindeki mevcut sorunları ve zorlukları bildirecekleri bilgilendirici ve teşvik edici sunumlar sunacak ve aynı zamanda tecrübeli profesyonellere ve acemilere fayda sağlayacak yeni çözümler sunacak. İç döşemecilere, parke tesisatçılarına, döşeme katmanlarına ve boyacılara esnaflarındaki en son gelişmelere ayak uydurmak için birçok fırsat olacak. Planlanan sunum konuları arasında dijitalleşme, beceri eksikliği ve art arda planlama, ticaret uygulamalarının yasal yönleri, restorasyon projeleri, pazarlama ve daha pek çok şey var.

Sunum programı kapsamlı bir konuşma dizisi ve uzmanlık dersleri içeriyor ve DOMOTEX’in dört gününde de devam edecek. Denetimi, şap döşeme, parke döşeme ve zemin döşeme konusunda uzman Norbert Strehle’nin yetenekli ellerinde.

Konuşmacılar arasında A.O. Rapp Gutachterbüro und Labor für Bau-Forensik’dan ve Leibniz Üniversitesi, Yapı Ticaretinde Mesleki Bilimler Enstitüsü başkanı bir parke uzmanı olan ve parke zeminlerde yüzey hasarı ve onarım seçeneklerinden bahsedecek olan Profesör Dr. Andreas Rapp de yer alacak. K + R Bodenbeläge und Dekorationen GmbH şirketinin sahibi ve yöneticisi Karsten Krause, “Zemin Kaplamalarında Hafiflik – Hasar – Gerçeklik” başlıklı bir sunum yapacak. Ve Köln merkezli Döşeme ve İç Döşeme Enstitüsü (IFR Köln) Direktörü Richard Kille “MMF Döşeme – Maliyet Etkinliği ve Yüzer Döşeme Kaplamalarının Riskleri” konusuna yakından bakacak. Kompetenzzentrum Digitales Handwerk, yetenekli işlemlerde dijitalleşmeyi sağlayan bir danışma örgütü Ayrıca “Nitelikli Ticaret Şirketleri için Siber Güvenlik” ve “Dijital Strateji Yolculuğu” konulu bir dizi konferansla birlikte orada olacak. Spor zemininde Almanya Federal Parke ve Döşeme Teknolojisi Derneği (BV Parkett) temsilcisi tarafından bir sunum yapılacak. Profil çözümleri sağlayıcısı Küberit, Shaper Tools gibi programa da katkıda bulunuyor. Shaper Tools “Robotik Modern Yetenekli İşlemleri Modern Çağda Nasıl Destekleyebilir?” Başlıklı bir sunum yapacak.

Richard Kille “’Treffpunkt Handwerk’ yetenekli ticaret merkezinin 2020 baskısı tamamen burada ve şimdi ve geleceğe yöneliktir” dedi. Sunum programının katlar üzerinde güçlü bir teknik odaklanmaya ve deneyimli esnaf ve yeni yeteneklere olan ihtiyaçlara bağlı olacağını söyledi. İşlemlerde dijitalleşme dersleri de ön plana çıkacaktır. “Sonunda ticaret hizmetlerinin pazarlanması ve satılması hak ettiği odağı alıyor! Yeni görünümü ve tasarımıyla, “Treffpunkt Handwerk” vitrini DOMOTEX 2020’ye katılan esnafın kaçırmak istemeyeceği bir iletişim merkezidir”.

“Treffpunkt Handwerk” yetenekli ticaret merkezi, katılımıyla sergileme, teknik konferanslar ve canlı gösteriler şeklinde Almanya’nın Federal Parke ve Döşeme Teknolojisi Birliği (BV Parkett) ile işbirliği içinde gerçekleştirildi. Kompetenzzentrum Digitales Handwerk de teknik ders programına katkıda bulunacak. Medya ortağı Holzmann Medien de bulunacak. Bu arada, faaliyet bölgelerinde, katılımcılar ve DOMOTEX endüstrisi ortakları en son araçlarını gösterecek ve yüzey hazırlığı ve parke ve ahşap döşeme kurulumuyla ilgili pratik ipuçları paylaşacaklar.

DOMOTEX ziyaretçileri, ilk kez katılımcı Shaper Tools’un muhteşem ürünlerini deneyimleyebilecek ve Küberit’in yeni uygulama ve kurulum çözümlerini ve sistemlerini keşfedebilecekler. Gösterinin uygulama ve kurulum teknolojisi bölümünde yer alan katılımcı dizisi, Mapei, Selit, Välinge, Unifloor ve Uzin Utz gibi büyük isimleri de içerecektir.

 

Yeni tasarımı ve çeşitli esnaflardaki en yeni olaylara odaklanmamasıyla DOMOTEX’teki “Treffpunkt Handwerk” vitrini, profesyonel gelişim ve bilgi arayan esnaf için bir zorunluluk. Tematik kapsamı, dijitalleşmeden becerilere ve işe alımlara kadar geniş bir kapsamda.

Comments are closed.