Yaseminsoy Grup’a 2 ödül birden

Yaseminsoy Grup’a 2 ödül birden

Yaseminsoy Grup daha önce aldığı ödüllere son bir yılda iki ödül daha ekledi.

Uzun yıllardır halı üretimi yapan Yaseminsoy Grup, özellikli dijital halı üretiminde kendisini geliştirmeye devam ediyor. Dijital baskı halılarında leke tutmayan ve su geçirmeyen özellikli ürünler ürettiklerini ifade eden Yaseminsoy Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ali Volkan Nurlu, son bir yıl içerisinde yılın girişimcisi ve yılın en iyi grup firması ödüllerini aldıklarını söyledi.

Öncelikle Yaseminsoy Grup olarak halı sektörüne nasıl hizmet ediyorsunuz?

Yaseminsoy Grup 30 yıllık halı üretimi yapan, E-İhracat halı satışı ve kağıt-karton sektöründe faaliyet gösteren bir grup firmasıdır. Şuanda tufting halı ve dijital pamuk baskı halı üretimimiz mevcuttur. Amerika pazarında söz sahibi firmalar arasındayız. Ürettiğimiz dijital baskı halıların en önemli özelliği leke tutmamaları ve su geçirmemeleri. Bu özelliklerde ürünler sunabilen nadir firmalardan bir tanesiyiz. Biz yola çıkarken hep yenilikçi olmayı hedefledik. Bunda da Ar-Ge çalışmalarının çoğunda öncü firmalar arasında yer aldık.

Tasarımlarınızı nasıl ortaya çıkartıyorsunuz?

Öncelikle ekibimizle sürekli dikkat attığımız konu her zaman yeni ve eşiz tasarımlar yapmak. Mesela bundan 15 yıl önce ünlü bir giyim markasının renk mühendisleriyle çalışmalar yaptık. Amerika ve Avrupa’da baya ses getiren bir çalışma olmuştu.

Dijital baskılı halılara nasıl talepler var?

Şuanda dijital baskı halılarda inanılmaz bir şekilde talep yoğunluğu yaşanıyor. Özelliklede ihracat konusunda dokuma halılar yerine dijital halılar daha fazla talep ediliyor. Çünkü bu tarz halılarda desen ve renk sonsuzluğu var.

Üretim tesisiniz ve özelliklerinden bahseder misiniz? İhracat çalışmalarınız nasıl?

Şuanda ayda 100 bin metrekare üretimimiz mevcut. Her geçen gün bu oranı artırmak için mücadele ediyoruz. Makine parkurumuzun her zaman güncel ve teknolojik anlamda yeni kalmasına önem veriyoruz. Şuan da Amerika, Güney Amerika, Rusya ve Avrupa ülkelerinin çoğuna ihracat gerçekleştiriyoruz.

Son olarak neler eklemek istersiniz..

2000 yılında Microsoft tarafından düzenlenen “2000 çözüm ödülleri” töreninde en iyi ikinci E-Ticaret sitesi ödülünü ve 2002 yılında Atlanta’da “2002 America’s Magnificent Carpet Awards” ödül töreninde “Halı Oscarı” ödülünü kazandık. Bu anlamda halı oscarını alan ilk Türk firmasıyız. Ayrıca “2022 yılın marka güzellik ödülleri” töreninde yılın girişimcisi ve “Altın Taç” ödül töreninde yılın en iyi grup firması ödülü aldık. Son olarak internet üzerinden yapılan satışlarımızla ilgili Türk firması olarak AR teknolojisi yardımıyla halı satan firmalar arasındayız.

Comments are closed.