Belemir’den 2021 yılına yeni ürünler: Soft, Deluxe ve Exclusive

Belemir’den 2021 yılına yeni ürünler: Soft, Deluxe ve Exclusive

Fustat Halı, Belemir markası adı altında ürettiği yeni 3 farklı ürünü ocak ayında müşterilerinin beğenisine sunacak.

Halıda zengin desen çeşitliliği sunma amacıyla kurulan Fustat, Belemir markası ile atağa geçti. Genç ve dinamik kadrosu ile en son teknoloji makinalarla çalışan marka, ocak ayı ile birlikte katma değerli yeni ürünlerini piyasaya sürecek. Son çıkan ürünleri ve özellikleri hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Elmalı, özellikle pandemi süreci ve bu süreçte yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Belemir halı olarak ne tarz halılar üretiyorsunuz?

Yaklaşık 4 yıldır sektörde bulunmaktayız. 2020 yılsonuna kadar pvc ve dot taban halıların yanı sıra halı örtüleri üretmekteydik. Türkiye’de dekoratif halı imalat konusunda sektörde öncü firma olmayı kanıtladık. 2020 Ekim itibariyle Ar-Ge çalışmaları yaparak 3 farklı ürün üretmeye başladık. Fustat Halı’nın markası olan Belemir Halı ile bu ürünleri, 2021 Ocak ayı itibariyle satış noktalarımızda tüm müşterilerimize sunacağız.

Nedir bu ürünler?

İlki Belemir Soft adıyla özel dokunulmuş bambu kumaş ve özel pamuk taban halılardır. Bunun yanında Deluxe adıyla Üst kumaşı Şönil, alt tabanı ise yine özel pamuk tabanı olan diğer bir ürünümüz bulunmaktadır. Üçüncü ürünümüz ise Belemir Exclusive. Bu ürünün kumaşı tamamıyla kendi üretimimiz. Alt tabakada ise yine özel pamuk taban kullanılan bir üründür. Bu ürünlerimizin Belemir markasıyla hızlı bir şekilde talep göreceğini, yaptığımız anket çalışmalarımızda gördük. Müşterilerimize en iyi ürünü sunabilmek adına üretim konusunda kaliteden asla taviz vermiyoruz.

Pandemi süreci siz nasıl etkiledi?

Kovid-19 salgını Mart ayının sonunda başladığında, katma değerli ürünler üreten bir marka olarak bazı endişelerimiz vardı. Firma olarak bu endişelerimizi sırasıyla analiz ederek hepsine doğru cevaplar aramaya başladık. Fustat Life Halı olarak üretimimize kesinlikle ara vermedik. İşletmemiz mesai saatleri içerisinde her daim hizmet verdi. İşletmemizin açık olması nedeniyle diğer üreticilerden bir adım önde olduk. Çünkü pandemi sürecinde insanların evde olması nedeniyle aşırı derecede bir yoğunluk oldu ve üretim kapasitemizi iki katına çıkardık. Diğer firmalarında üretimlerini kapatması sonucu onlarında müşterileri bu süreçte bizden ürün aldılar. Çok şükür firma olarak bu süreci en iyi şekilde atlatmaya çalışıyoruz. Kesinlikle bu süreçte işçi çıkarma veya devlet desteği almadık.

Son olarak 2021 yılı planlarınızdan bahseder misiniz?

Firma olarak 2021 Yılında sektörde aşırı yoğunluk olacağı inancındayız. Fustat Halı olarak ciddi yatırımlar yapmaktayız. Aynı zamanda markalarımızla yeni ürünler çıkartmaya da devam edeceğiz. Ülkemiz ve sektör için hayırlı bir yıl olmasını diliyoruz. Tek temennimiz budur.

Comments are closed.