Intertextile sektöre dinamizmi yaşattı

Posted by

Pandemiden etkilenen bir sektör olarak verilen aradan sonra, Intertextile Shanghai Home Textiles – Sonbahar organizasyonu, 16 – 18 Ağustos 2023 tarihlerinde Ulusal Sergi ve Kongre Merkezi’nde (Şangay) düzenlendi.

Bu yılın başlarında Intertextile Shanghai Home Textiles’ın Bahar Organizaysonu ile yaptığı güçlü başlangıcın ardından, küresel endüstri oyuncuları gözlerini Ağustos ayındaki bir sonraki uluslararası etkinliğe çevirmişti. Çin’in pandemiyle ilgili sınır kısıtlamalarının çoğunu kaldırmasının ardından düzenlenen ilk sonbahar organizasyonu olan fuar, yaklaşık 1.000 uluslararası ve yerli katılımcıyı bir araya getirdi. Pazarda oluşan talebi karşılamak isteyen satın alıcılar, 16 – 18 Ağustos 2023 tarihleri arasında geniş tekstil ürünleri yelpazesinden kaynak sağladı. Yaygın olarak Asya’nın en kapsamlı endüstri platformlarından biri olarak kabul edilen Intertextile Shanghai Home Textiles – Autumn Edition 2023, Ulusal Sergi ve Kongre Merkezi’ndeki (Şanghay) dört salonda 100.000 m2’den fazla alanı doldurdu.

Yakın tarihli bir pazar araştırmasına göre, küresel ev tekstili pazarının 2023 – 2028 yılları arasında %5,6’lık bir YBBO göstermesi ve tahmin dönemi sonunda 174,1 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. Asya-Pasifik son yıllarda küresel pazara hakim oldu ve bu alandaki en önemli güçlerden birisi elbette ki Çin.

Ev tekstili için küresel üretim merkezi olan Çin, pandeminin neden olduğu sosyal ve ticari aksamalardan yavaş yavaş kurtuluyor. Yakın tarihli Bahar Organizasyonda konuşan, uzun süredir biyo-bazlı ve fonksiyonel yatak ürünleri konusunda uzmanlaşmış bir katılımcı olan Zhangjiagang Coolist Life Technology Co Ltd’nin Yurtiçi Satış Müdürü Bayan Rosemary Li şunları söyledi: “Çin, salgınla ilgili kontrol ve önleme uygulamalarını gevşettiğinden beri önlemler, Çin Yeni Yılı’ndan sonra siparişlerle dolup taştık. Hem iç hem de ihracat siparişlerinin artmasıyla, üretim hattının sipariş talebini karşılaması neredeyse imkansız hale geldi.”

Bahar fuarında gelecek vaat eden ziyaretçi akışı, Çin ev tekstili endüstrisinin salgın sonrası dönemi için olumlu bir başlangıç oldu ve fuarın sonbahar versiyonuna denizaşırı katılımcı ve alıcılar ilgi gösterdi.

Özel bölgelerin ve uluslararası hollerin dönüşü

Katılımcılar fuarda nevresim ve havlu, kilim, masa ve mutfak tekstili, döşemelik ve perdelik kumaşlar, ev tekstili teknolojileri ve tekstil tasarımı gibi en güncel ev ve kontrat tekstil ürünlerini sergiledi. Alıcılar için zengin seçeneklerin olduğu fuarda farklı kategorilerden çok sayıda yerli oyuncu da kendi ürünlerini sergiledi. Öne çıkan katılımcılar arasında yüksek kalite perde ve perde kumaşı tedarikçileri, döşeme ve koltuk kumaşı üreticilerinin yanı sıra, yatak tedarikçileri de yerlerini aldı.

Fuara katılanlar ayrıca ‘2023 – 2024 Intertextile International Lifestyle Trend’ alanını ziyaret ederek gelecek küresel trendler ve tasarımlar hakkında daha fazla bilgi edindi. Intertextile Shanghai Home Textiles, 2023 – 2024 tasarım temasını sunmak için ünlü Fransız tahmin ajansı NellyRodi™ ile güçlerini birleştirdi ve “ALIVE” temasını hazırladı. İNSAN SERMAYESİ, CANLI BAĞLILIK ve GERÇEK OLMAYAN GERÇEKLİKLER bu temanın üç ana eğilimi. Trend komitesinden Bay Shen Lei, fuara katılımcılar için özel bir seminerde yaklaşan trendler hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Comments are closed.