Koza’da dönüşüm başlıyor

Koza’da dönüşüm başlıyor

“Koza’nın liderleri” Antalya’daki lansmanda buluşacak.

1960’lardan bu yana üretime devam eden, 2000’li yıllardan beri de ihracat yapan Koza Halı, Antalya’da düzenleyeceği ilk lansmanı ile bayilerine yeni mottosunu anlatacak. Markanın serüveni hakkında bilgi veren Koza Halı Genel Müdürü H. İbrahim Cingisiz, dış mekan halılarında dünyada en büyük 2. üretici firması olduklarının altını çizdi. Cingisiz: “2000’li yıllarda ihracata başlayan Koza Halı, alanında büyük başarılar elde etmiştir. Outdoor olarak tabir edilen dış mekan halılarında dünyada en büyük 2. üretici firma konumundayız. Üretim hacminin %70’ini ihracat için kullanıyoruz. Son 5 yıldır iç piyasada aktif rol alıp, ciddi yatırımlar yaptık.” dedi.

Koza Halı’nın doğa dostu değişimi

Ar-Ge ve Ür-Ge’ye önem veren bir firma olduklarının da altını çizen Cingisiz: “Yüzümüzü hep yeniliğe dönük tutuyoruz. Bu nedenle her zaman yeniliğe kapılarımızı açık tutuyor ve yenilenmeye devam ediyoruz. Değişen ve dönüşen dünya koşullarında bizde Koza Halı olarak değişimimize, logomuz ve kurumsal kimliğimizden başlayarak tüm üretimimizi yeni yapımıza adapte ediyoruz. Sürdürülebilir, doğa dostu tasarımlar geliştirerek evrenimize olan sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Dönüştürülmüş polyesterden ve pamuktan üretilen halılar tasarlıyor ve üretiyoruz. Fabrikamızın çatısında bulunan güneş enerjisi panelleri ile yenilenebilir enerjiyi destekliyoruz. “ dedi.

Değişim başlıyor

Antalya’da bu sene ilk kez düzenleyecekleri lansman hakkında da bilgi veren Koza Halı Genel Müdürü H. İbrahim Cingisiz şunları söyledi: Koza’nın Liderleri 2021’de, “Dönüşüm Koza’da Başlar” mottosu ile tüm bayilerimizin karşısına yeni logomuz ve kurumsal kimliğimizle çıkıyoruz. Koza Halı olarak bir aile olmanın ne kadar önemli bir kavram olduğu biliyor, Çalışanlarımız ve bayilerimizin görüşlerini önemsiyoruz. ‘Tasarım Koza’da başlar!’  sloganımız ile yola çıkarak yeni koleksiyonlarımızı bayilerimizin beğenisine sunacağız.”

Değişimin ilk meyveleri: Hayad ve Boutique

Lansmanda yeni ürünlerini sergileyecek olan Koza Halı, Hayad ve Boutique adıyla iki ana kategori altındaki bu tasarımları bayilerin beğenisine sunacak. Hayad ve Boutique koleksiyonları hakkında detaylı bilgi veren Cingisiz: “Boutique kategorisi ile yenilikçi ve modern tasarımlardan oluşan koleksiyonları bir araya getirdik. Hayad ise adını, Gaziantep kültüründe ailenin bir araya geldiği, sohbetler edip yemekler yediği ve hayatı paylaştığı, eve geldiğinizde adımınızı attığınız ilk yer olan ‘avlu‘ dan alıyor. Hayad, Koza halının imza koleksiyonları diyebiliriz. Kültürümüzde yok olmaya yüz tutmuş mekanlarını hatırlatıyor, bir nevi bu mekanlara iade-i itibar yapıyoruz.” dedi.

Cozy Bordür koleksiyonu ile Koza Halı, sektöre halı için yeni kullanım alanları kazandıracak. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen, leke tutmayan Cozy Bordür, evler için de vazgeçilmez olmaya aday olacak. Diğer koleksiyonlarının özelliklerinden de bahseden Genel Müdür H. İbrahim Cingisiz sözlerini şöyle sonlandırdı: ”Özel geçişli polyester iplikten oluşan Heybe, Salda ve Mozaik, bambu ile viskon ipliklerden oluşturduğumuz Saten, iç ve dış mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış Garden koleksiyonlarımız kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Bunun yanında daha birçok kategoride ve türde koleksiyon ile yeniliği paylaşmaya bundan sonra da devam edeceğiz.

Comments are closed.