Miktardan önce kalite; Heimtextil 2020

Miktardan önce kalite; Heimtextil 2020

50. yılını kutlayan Heimtextil gelecek dönemin trendlerini belirledi

İçerik odaklı bir programla, Heimtextil’in 50. edisyonu, yeni bir mobilya sezonunun başlaması için güçlü bir itici güç sağladı. Bu son Heimtextil etkinliğinde sürdürülebilirlik, diğer konuları gölgede bırakarak gündemin zirvesine yerleşti. Dünyanın önde gelen ev ve sözleşmeli tekstil fuarına katılan 63.000 ziyaretçi, uluslararası sektöre hâkim 2.952 katılımcı firmadan sektörün ana konuları hakkında bilgiler edindi. Beklendiği gibi, her zamankinden erken bir tarihe alınması, fuardaki ziyaretçi sayısında düşüşe sebep oldu.

Sektör şu anda büyük zorluklarla karşı karşıya. Heimtextil’e katılanlar bunu gözlemlediler. Ancak katılımcıların etkinlikten duydukları memnuniyette geçen yıla nazaran bir değişme olmadığı ifade edildi. Ziyaretçi memnuniyetinin yüzde 93’ten 95’e bile yükseldiği, ziyaretçi sayısının azalmasında mağazalar arasındaki birleşmelerin ve e-ticarete yönelişlerin etkili olduğu görüşü öne çıktı. Messe Frankfurt CEO’su Detlef Braun “Trend de ekonomik bir yavaşlama yaşandı” diyor. ‘Bu, katılımcılarımızın yüzde 34 kadarının sektördeki mevcut ekonomik durumunun bir önceki yıla kıyasla yüzde 18’e kadar gerilediği yönündeki değerlendirmelerle de uyumlu bir manzara oldu.”

Heimtextil, elli yıllık tecrübelerinin yansıtıldığı bu fuarda, tarihinin en zengin etkinlik programını sundu. Etkinlikte 150’den fazla konferans ve panel tartışması, 30 rehberli fuar turu ve diğer birçok program etkinliği, en heyecan verici yeni ürünlere ilham verdi. Sektör temsilcileri aralarında ticaret, tasarım, iç mimarlık ve misafirperverlik konularında bilgi ve görüş alışverişi yaptı. Trend vitrini ile oldukça sık rastlanan ‘Trend Alanı’, zamanın ruhuna uygun önemli endüstriyel gelişmeleri yansıtan içeriklere sahip idi. Piyasada fark ortaya koyan ve zamana ayak uyduran meraklı tüccarlar, Frankfurt’taki yeni sezon için ilhamlar aldılar. Kendi alanında dünyanın en büyük ticaret fuarı olan Heimtextil, sektör için hayatî bir öneme sahip. Otoriteler, başka hiçbir ticaret fuarının böyle bir bilgi zenginliği sunmadığı yönünde fikir birliğine vardılar.

Katılımcı firma temsilcileri Heimtextil’deki ziyaretçi yapısının daha fazla uluslararası alıcıyı dahil etmek için nasıl değiştiğini gözlemlediklerini ifade ettiler. Katılımcılardan biri görüşünü şu sözlerle ifade ediyordu: “Orada olmasını beklediğimiz bütün müşteriler fuarda idi. Alman iş insanlarının sayısı biraz eksik olsa da ihracat söz konusu olduğunda, çok iyi bir fuar yaşadık. 15 yıl öncesine kıyasla, alıcı delegasyonları kesinlikle biraz daha küçüldü, ancak karar vericiler hala Heimtextil’deler ve burada biraz daha az zaman harcamış olsalar da, çok somut hedef ve planlara sahipler. ”

Bir sonraki Heimtextil 12-15 Ocak 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek.

Comments are closed.