Royal Halı, Uzakdoğu’ya ihracata odaklandı

Posted by

Royal Halı’nın yeni hedefi, Uzakdoğu pazarı

Yeni koleksiyon ve yeni marka yüzü Ebru Yaşar’ın yer aldığı reklam kampanyalarıyla iç pazarda bilinirliğini en yükseklere taşıyan Royal Halı, ihracatta da iddiasını sürdürmekte kararlı. Royal Halı Genel Müdürü Tansel Tula, “Halihazırda 30 ülkeye ihracat yapıyoruz, bu yıl Uzakdoğu ülkeleriyle bağlantılar kurduk. Özellikle yeni hedef pazarlarımız Japonya ve Avustralya’dan umutluyuz” dedi.

 

Yeni koleksiyon, yeni marka yüzü, yeni reklam kampanyası ile atağa kalkan Türk Halı Sektörü’nün önde gelen markalarından Royal Halı, ihracat yapacağı yeni hedef pazarları da belirledi. Yaklaşık 2 binin üzerinde desen içeren 12 koleksiyonuyla yıla damgasını vuran Royal Halı, özellikle Japonya ve Avustralya pazarlarında konumlandırma yapmayı hedefleyecek.

İhracattaki başarılı deneyimini Avustralya’ya taşıyor

Royal Halı, Piere Cardin Halı ve Atlas Halı markalarıyla başta Avrupa ülkeleri olmak üzere ABD, Çin, Fas, Türkmenistan, Romanya gibi dünyanın farklı noktalarına ihraç yapan marka, ihracatta Uzakdoğu pazarına yöneldi. Gaziantep’te gerçekleştirilen DOMOTEX Turkey Fuarı’nda yeni bağlantılar kurduklarını hatırlatan Royal Halı Genel Müdürü Tansel Tula: “Gaziantep’ten gerçekleştirilen yıllık 2,3 milyar dolarlık ihracatın içinde bizim markalarımızın da önemli payı var. Türkiye halı ihracatının yüzde 72’lik kısmının gerçekleştirildiği bu ilde düzenlenen DOMOTEX’te önemli bağlantılar kurduk. Bu bağlantılar bizleri heyecanlandırıyor. Özellikle Japonya ve Avustralya’da Royal Halı ürünlerine talep var.” dedi.

İnovatif çalışmaları kesintisiz sürdürüyor 

İnovatif çalışmalarını kesintisiz sürdüren Royal Halı, 2022 yılında marka yüzü, Türk müziğinin ünlü yorumcusu Ebru Yaşar ile “Gel de Sevme, Gel de Serme” reklam müziğiyle marka bilinirliğini ve hatırlanırlığını üst seviyelere taşırken, 2 binin üzerinde ayrı desene sahip halılarını Türkiye geneline yayılan 500’e yakın showroom ve satış noktasında ve dünyanın 28 ülkesinde müşteriyle buluşturuyor.

 

Comments are closed.