Sanat Halı İstanbul Bayileri İle Buluştu…

Sanat Halı İstanbul Bayileri İle Buluştu…

Sanat_Hali2015 yılı satış ve tanıtım çalışmalarını bölgesel organizasyonlar ile hareketlendiren Sanat Halı, bayi toplantılarını da lokal olarak düzenlemeye başladı. Markanın Marmara Bölgesi için düzenlediği ilk bayi toplantısı İstanbul Wyndham Güneşli Hotel’de gerçekleşti.

2015 yılına 7 yeni koleksiyonla giriş yapan Sanat Halı, yeni ürünlerini İstanbul Wyndham Güneşli Hotel’de düzenlediği bayi toplantısı ile tanıttı. 2015 yılı satış ve pazarlama stratejisi çerçevesinde bayi toplantılarını bölgesel olarak gerçekleştireceklerini duyuran marka ilk bölge olarak Marmara’yı seçti. Toplantı lokasyonu ise İstanbul’du. Sanat Halı’nın 2015 yılı için zirveyi zorlayacağına dikkat çeken Genel Müdür Cihaz Kılınboz, “Halihazırda marka olarak ilk üç içerisindeyiz. Yeni geliştirdiğimiz ürün gurupları ile 2015 yılında satışlarda yükselen bir grafik yakalayacağımıza inanıyorum. Zirveyi zorlamak bizim için sürpriz olmaz” dedi. İhracat olarak dünyada Kartal markasıyla tanındıklarını, çok yakın tarihte yurt dışında da Sanat markasıyla satışa başlayacaklarını ifade eden Kılınboz, “Dünya bizi Kartal halı olarak tanıyor. Ancak 2015 marka planlamamızda tek isimle hareket etme kararı aldık. Bundan böyle tüm ürünlerimiz Sanat markasıyla lanse edilecek” şeklinde konuştu. Sanat Halı Genel Müdürü Cihat Kılınboz yine 2015 yılı içerisinde mağazalaşma sürecine de hız katacaklarını, önümüzdeki günlerde Bursa’da açılacak dev showroom ile startı verdiklerini dile getirdi.

12 Yeni Tasarım Geliyor

Yıla 7 koleksiyon ile giriş yapan Sanat halı, tüketicisine sadece desen alternatifi değil, renk ve tasarım alternatifleri de sunuyor. Bu yıl tüketicilerine toplam 12 koleksiyon sunmayı düşündüklerini söyleyen Ar-Ge Tasarım Gurubu Başkanı Selçuk Sayılı, “Mayıs ayında gerçekleşecek olan Gaziantep fuarında yeni koleksiyonlarımızı sergileyeceğiz. Aynı zamanda Eylül ayında gerçekleştirilecek fuarda da farklı bir koleksiyonla yer alacağız. Eski koleksiyonlarımızı revize edip onlara yeni renk grupları ve yeni desenler ekledik. Bugüne kadar yapmadığımız kadar renk ve desen kullandık” dedi. Sayılı, “Her sene bir renk moda oluyor. Bu yıl sarı, mor, lila yada yeşil… Ama bu yıl öyle değildi. Fuarlarda gördüğümüz kadarı ile hemen hemen her renk, pastelleştirip kullanılmıştı. Bu yüzden Sanat Halı olarak bizde böyle bir şey yaptık. Yani bir desenin 7-8 farklı rengini kullandık. Bu sayede insanlara bir sürü renkten oluşan halı alternatifleri sunduk. Böylelikle çok renkli bir koleksiyon ortaya çıktı” şeklinde konuştu. İplik yapıları ile de oynadıklarını işaret eden Ar-Ge tasarım grubu başkanı Selçuk Sayılı, ipliklerin daha fazla yumuşadığını ve parladığını sözlerine ekledi. Sayılı, “Bu sene, eski halılara göre daha fazla kadifemsi bir görünüş hakim. Böyle olunca da, halıda daha hoş bir his oluşuyor” diye konuştu.

 

Comments are closed.